timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Ogłoszenie nowej wersji Chatu GPT zbiegło się z najnowszymi ogłoszeniami od Google. Firma również skupia się w głównej mierze na rozwoju sztucznej inteligencji. Stosunkowo młody model – Gemini, całkiem sprawnie dogadania osiągnięcia konkurencji. Warto skupić się na najbardziej zaawansowanej wersji Gemini, czyli Gemini Advanced. Google chwali się paroma nowymi funkcjami i możliwościami, a także zapewnia wsparcie dla języka polskiego. Jest z czego się cieszyć.

Gemini Advanced – W końcu wsparcie dla Polaków

Takie wiadomości mogą skutecznie poprawić humor. Jako Polacy, byliśmy przez długi okres ignorowani, jeśli chodzi o różne usługi czy też funkcje ze świata technologicznego. Wszystko za sprawą, mało opłacalnego rynku oraz dużych nakładów pracy, których wymagałoby dostosowywanie się. Dziś rzeczywistość jest nieco inna. Przede wszystkim, o wiele łatwiej jest wprowadzać rozwiązania globalnie. Do tego, zmienił się również polski konsument. Stał się on bardziej atrakcyjny na zagranicznych firm, przez co muszą one brać go pod uwagę.Gemini Advanced - Gameby.pl

Co faktycznie zmienia się w całej technologii? Zapytania można było bowiem wprowadzać po polsku jeszcze przed zmianą, a odpowiedź również przychodziła w naszym ojczystym języku. Dotychczas działało to jednak jedynie poprzez tłumaczenie tekstu w tę i z powrotem. Zmiany w modelu oznaczają, że teraz AI będzie mogło niejako ,,myśleć” po polsku. W praktyce, przekłada się to na mniejszą liczbę potencjalnych błędów i pomyłek.

Gemini Advanced – Dodatkowe nowości

Google chwali się, że w Gemini Advanced działa teraz model językowy Gemini 1,5 Pro. Jest to kolejna wersja, która tym razem może pochwalić się szalonymi możliwościami. AI jest w stanie analizować znacznie większe ilości danych, niż było to możliwe poprzednio. Prześciga ono nawet kilkukrotnie najnowszy GPT 4-o.

Do modelu można zaaplikować plik tekstowy, o objętości ponad 1500 stron i skutecznie na nim pracować. To znaczy, poprosić AI, aby go streściło, znaleźć coś łatwo w tekście lub dowolnie go przekształcać. W niedługim czasie pojawić ma się także wsparcie dla osób zajmujących się pracą przy wideo, czy programistów. Sztuczna inteligencja Google ma mieć za moment możliwość analizowania nawet kilkudziesięciu tysięcy linijek kodu, a także zapewni wsparcie dla materiałów wideo, trwających nawet godzinę. Robi to wrażenie.Gemini Advanced - Gameby.pl

Gdzieś w niedalekiej przyszłości czai się też funkcja Gems. Ma to być dodatek oraz rozszerzenie tego, co AI już tak naprawdę potrafi. Mowa o dostosowaniu swojego asystenta, tak by wcielał się w rolę doradcy, personalnego trenera, czy kogokolwiek innego.

Jedyną większą wadą Gemini Advanced jest cena. Aktualnie, skorzystać można z okazji wytestowania technologii, przez 2 miesiące za darmo. Później cena wynosi jednak niemal 98 złotych za miesiąc użytkowania.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły