timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dziś o dwóch łamigłówkach, które sprawiają mi trudność. Pierwszą z nich jest kostka Rubika, która dla niektórych jest pestką, a tacy jak ja nie potrafią jej ułożyć do dzisiejszego dnia. Sam się dziwie osobom, które te kolorowe kostki potrafią układać z zamkniętymi oczami, czy w ogóle ułożyć. Kolejną z łamigłówek, które prostota nie grzeszą jest przesuwanka, czyli układanka złożona z 16 elementów, a raczej 15, które trzeba tak przesuwać, by z pomieszanego obrazka ułożyć jego prawidłowy wzór. Tym razem poznacie łamigłówkę od TM toys, a raczej wyścig, w którym te 2 łamigłówki połączą swoje siły. Zagrajmy w Rubik’s Race.

Skrót zasad Rubik’s Race

Ocena

Jak sami widzicie, gra wygląda bardzo ładnie i bardzo dobrze, gdyż jakość tej gry jest na bardzo wysokim poziomie i ustawienie tych kwadracików jest bardzo proste. Szkoda, że nie udało się zrobić tak gry, by mieściła się ona w walizeczce takiej, gdzie otwierasz ją i masz już rozłożona grę bądź do tych płytek nie dodano woreczka na przechowywanie. 9/10 z grafiki to chyba sprawiedliwa ocena.

Wcześniej wam się przyznałem do tego, że nie przepadam za przesuwankami i kostką Rubika, które są dla mnie za trudne. Grając w rubik Race jakoś ten mój brak sympatii do obu łamigłówek był niezauważalny. Może dlatego, że zadanie było prostsze, ponieważ w tej całej przesuwance liczy się tylko centralny kwadrat 3 na 3 i tu chodzi o ułożenie jednej ścianki, a nie całej kostki. Rozgrywka jest bardzo prosta i bardzo szybka, trzeba tylko szybko myśleć, szybko działać i być spostrzegawczym. Pochwały także za muliwersyjność rozgrywki oraz zachętę do poszerzania granic tej gry, gdzie sami możemy sobie wymyślić zasady. Chyba tyle z recenzji, bo to, co najważniejsze na temat gry powiedziałem. Bardzo fajna i przyjemna gra, która przy pierwszym testowaniu zabrała nam trochę czasu. Bardzo nas to wciągnęło i odbyliśmy mnóstwo partyjek (wiecie, ktoś chciał w końcu wygrać, a byłem to niestety ja).

Na koniec

Rubik race to genialna przesuwanka z motywem kostki Rubika. Tu do zwycięstwa potrzebne jest bystre oko, szybkie palce i szybki umysł. To jest bardzo szybka gra, która dostarcza mnóstwo przyjemnej zabawy. Uwaga! Potrafi wciągnąć i mogę wam to zagwarantować jako ofiara i obserwator grania w rubik Race.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza Ocena
  • 9/10
    Grafika - 9/10
  • 10/10
    Pomysł - 10/10
  • 9/10
    Grywalność - 9/10
9.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły