timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Rummikub- gra liczbowa, która liczy swoje ponad 70 lat. Coś ta gra musi mieć w sobie, że reklamowana jest ona we wszystkich mediach, recenzenci wystawiają jej dosyć pochlebne recenzje, a dodatkowo organizowane są mistrzostwa i turnieje gry w Rummikub. Pewien czas temu firma TM toys pochwaliła się odświeżeniem tego tytułu. Czas zobaczyć, czy zmiana wyglądu oraz nowe jokery zrobiły tej grze dobrze, czy zrobiły tej grze kuku. Zagrajmy w „Rummikub 3 w 1”

Rummikub 3 w 1 - GameBy.pl

Zasady gry

Są ludzie, którzy są w tym lepsi ode mnie, więc się nimi wyręcze

Ocena

Zwykle jak mam do testowana odświeżone edycje znanych gier, to pierwsze co widzę to zmiana w estetyce. Bardzo ładne pudełko, bardzo ładne podstawki, płytki też ładne, choć ta czcionka do moich ulubionych nie należy. Cieszy mnie fakt, że oprócz estetyki, wygląd gry poszedł w kierunku praktycznym. Fenomenalne płytki, które można układać w stosy trudne do strącenia. Milej się na to wszystko patrzy dzięki temu i mniej miejsca pochłania ten cały „Bank”. Szkoda, że Rummikub nie wyposażył się w wypraskę i się szczerze wkurzyłem na jej brak.

Rummikub 3 w 1 - GameBy.pl

Z grą Rummikub nie pierwszy raz się mierzę. Pamiętam świetlice szkolne gdzie Rummikub był dostępny i z tego, co pamiętam popularny był tak samo, jak Eurobiznes. Ja Rummikub lubiłem, lubię i lubił będę. Dlaczego? Ta gra pomimo swojej ogromnej losowości potrafi przetrzepać mózg, kolokwialnie pisząc. Może na początku tego nie widać, gdyż masz pusty stół i sztalugę pełną płytek, w której szukacie tych 30 punktów do wyłożenia, ale z biegiem rozgrywki ta zabawa się rozkręca, losowości jest coraz mniej, a wy macie pełne pole do popisów i manipulacji. Wystarczy być tylko strategicznym, spostrzegawczym i zrelaksowanym szczęściarzem (Niestety tu szczęście do płytek jest bardzo ważne). O co chodzi mi z tym relaksem? Zauważyłem, że ta gra uspokaja, gdyż nie ma tutaj żadnej interakcji, a spokojne pokonywanie tej liczbowej łamigłówki.

Pomówmy o zmianach, które charakteryzują „Rummikub 3 w 1”, czyli nowe jokery (podwójny, lustrzany i zmiany koloru) i 2 nowe tryby gry (Twist, Ekspert). Co no tych trybów to podkręcaj one zabawę. Ja zaczynam być wielkim fanem gry w Rummikub twist, który jest dynamiczny, bardzo strategiczny i pozornie prostszy od klasycznego trybu. Spuentuję to tak. Zmiany w Rummikub nie są rewolucyjne, to jest po prostu udany lifting, który dał tym liczbom i jokerom drugą młodość.

Rummikub 3 w 1 - GameBy.pl

Czy coś bym poprawił? Akurat tutaj bałbym się tu poprawiać cokolwiek, by tej gry nie spieprzyć. Bardzo dobrze ją odświeżyli i radzę już nic w tej grze nie zmieniać.

Na koniec

Uważam, że Rummikub powinien znaleźć swoje miejsce obok szachów, warcabów i innych klasycznych gier W KAŻDYM DOMU. Dzięki tej grze świetnie się bawiąc, rozwijacie swoje szare komórki, ćwiczycie swoją strategiczność i poprawiacie się z matematyki. Dużo zalet ma Rummikub, a Rummikub 3 w 1 ma tych zalet jeszcze więcej. Polecam jako fan tej gry. Chyba poszukam info o najbliższym turnieju POWAGA.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 10/10
    Pomysł - 10/10
  • 9/10
    Grywalność - 9/10
9/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły