timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Biała księżniczka to serial na postawie książki Philippy Gregory o tym samym tytule. Akcja ma miejsce w Anglii, za rządów Henryka VII.

Serial jest opowieścią o losach księżniczki Elżbiety z dynastii Yorków, która wyszła za mąż za Henryka pochodzącego z rodu Tudorów. Ich małżeństwo miało przyczyny czysto polityczne i nikt nie brał pod uwagę uczuć, jakimi się darzyli przyszli małżonkowie. Na dodatek Elżbieta była zakochana w królu Ryszardzie, który zginął w bitwie z wojskami Henryka VII. Jest to jeden z powodów, dlaczego może ona nienawidzić swojego męża. Księżniczka wraz ze swoją matką knuje intrygi, jak przywrócić władzę Yorkom. Biała księżniczka opiera się głównie na spiskowaniu. Każdemu zależy na władzy i wszyscy zrobią to, co niezbędne, aby osiągnąć swój cel.

Biała księżniczka

Podczas godzinnych odcinków zostajemy przeniesieni w przeszłość pełną intryg, miłości i religii. Każdy wątek serialu został ukazany na ogół w równym stopniu. Prym wiodą oczywiście intrygi i sprawy związane z rządzeniem państwa, jednak ważną rolę odgrywa tutaj także, między innymi, miłość. Mówiąc o miłości nie mam na myśli tylko tej romantycznej, w serialu występuje bowiem więcej rodzajów tego uczucia. Między innymi jest tutaj przedstawiona relacja siostry i brata, którzy są dla siebie najważniejsi. Dziewczyna robi wszystko, aby go uratować i sprawić, by był bezpieczny. W serialu widać również silne uczucie matki do dziecka, co świetnie obrazuje główna bohaterka.

Biała księżniczka - GameBy.pl

Już pierwsza scena wprowadza nas w klimat serialu. Wspaniała budowla i zadbany ogród stanowią tło dla wspominającej ukochanego bohaterki. Cały serial przepełniony jest wielkimi zamkami i pięknymi dworami. Lokalizacje kręcenia odcinków są obłędne. Serial zachwyca również cudowną charakteryzacją aktorów, na ludzi żyjących przeszło pięćset lat temu. Postaci noszą niesamowite kostiumy, w których zadbano o najmniejsze detale. Każdy strój jest odpowiednio dobrany do stanowiska oraz wieku bohatera. Wzięto pod uwagę także wydarzenia i sytuacje, w jakich obecnie się oni znajdują. W pałacach jest pełno bogato zdobionych sukni i biżuterii, szczególnie podczas tak ważnych wydarzeń, jak na przykład koronacja. Cała charakteryzacja i sceneria momentalnie przenoszą nas w przeszłość.

Biała księżniczka - GameBy.pl

[wp-review]
O redaktorze

Fanka wszelkiego rodzaju książek i seriali. W wolnym czasie pogłębia wiedzę o kosmosie. Uwielbia grać w gry planszowe oraz poznawać nowe języki i zagraniczne kultury.

Wszystkie artykuły