timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dzisiaj mała odmiana, a mianowicie lista. Omówię w niej samochody w grach komputerowych. Oczywiście nie o pierwszym lepszym pojeździe, a o takich, które większość z Was na pewno zna. Na wstępie zaznaczę, że jest to moja osobista lista, więc jeżeli uważacie, że to inny automobil powinien się tu znajdować, to śmiało piszcie o tym w komentarzach. Kolejność omawianych aut także jest przypadkowa.

Driver – Samochód głównego bohatera

samochody w grach komputerowych

Driver to jedna z pierwszych gier, z jakimi miałem styczność. Cała seria jest mocno inspirowana filmami akcji z lat 60 i 70, takimi jak „Bullitt”. Dlatego właśnie samochód policjanta Tannera z pierwszej części tak zapadł mi w pamięć. Czarny muscle car pozwalał nam się poczuć jak gwiazda kina. Potężny samochód na każdym zakręcie jechał bokiem, co zawsze sprawiało masę frajdy.

Colin McRae Rally – Subaru Impreza WRC

samochody w grach komputerowych

CMR było pierwszą grą skupiającą się na wyścigach rajdowych. Oferowała masę rajdów, znakomity model jazdy, a także aż 12 samochodów. Ze wszystkich pojazdów postanowiłem jednak wybrać Subaru Imprezę WRC, ponieważ nie tylko świetnie się go prowadziło, ale także jeździł nim sam Colin McRae. No i ten niebieski lakier z żółtymi detalami…

Seria Twisted Metal – Ciężarówka z lodami

samochody w grach komputerowych

Teraz małe urozmaicenie. W serii Twisted Metal nie chodzi o wyścigi, a o walkę samochodami. Dochodzi tu do starć pojazdów uzbrojonych we wszelkiego rodzaju karabiny i inne urządzenia służące do wyrządzania bliźniemu krzywdy. Ciężarówka z lodami, należąca do psychopatycznego klauna o imieniu Sweet Tooth, jest pojazdem kultowym, gdyż jej kierowca stał się czymś w rodzaju maskotki serii. No i nie oferuje ona nikomu pysznych lodów, wręcz przeciwnie…

Need for Speed: Most Wanted – BMW M3 GTR

samochody w grach komputerowych

Cała ta lista nie mogłaby się obejść bez auta z serii Need for Speed. Mój wybór padł na BMW M3 GTR, samochód protagonisty, który tracimy po pierwszym wyścigu. Odzyskujemy go dopiero pod koniec gry, jednak jest to jeden z najlepszych pojazdów w tej odsłonie gry. Każdy chyba o nim marzył, szczególnie z tymi niebieskimi, winylowymi detalami.

Carmageddon – Red Eagle

samochody w grach komputerowych

Listę zamknę, siejącym popłoch wśród rywali, Red Eagle. Jest to początkowy samochód dostępny w serii Carmageddon, którego charakterystyczny grzebień kolców przypomina się każdemu po wspomnieniu tych gier. Wyścig wygrać  mogliśmy, przyjeżdżając na pierwszym miejscu, bądź niszcząc swoich przeciwników. W obu wypadkach Red Eagle nadawał się znakomicie.

Samochody w grach komputerowych – Podsumowanie

Nie podjąłem się poukładania opisanych powyżej pojazdów w kolejności od najlepszego, do najgorszego, ponieważ według mnie zbyt bardzo się one od siebie różnią. Mam nadzieję, że wam się podobało. Jeżeli o czymś zapomniałem, to dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce!

Tutaj przeczytacie TOP listę gier wszechczasów!

O redaktorze

Z zawodu copywriter i oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły