timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś pod lupę bierzemy grę Śledztwo – Niewiarygodne historie od Edgard Games. Jak można się domyślić po nazwie, gra opiera się na rozwiązywaniu niewiarygodnych śledztw. Pozycja jest dedykowana dla całej rodziny, od 9 lat. Grać można już od dwóch osób, chodź im więcej tym lepiej. Jest też w małym pudełku, więc nie ma problemu żeby ją wszędzie zabrać.

Okładka Śledztwo Niewiarygodne Historie - GameBy.pl

Skrót zasad Śledztwo Niewiarygodne Historie

Na początek nie skomplikowane zasady. Mamy 6 tali w różnych kolorach, na różowej są osoby podejrzane, na niebieskiej miejsca gdzie mogło dojść do zbrodni, na czerwonej przedmiot użyty w zbrodni, żółta potencjalne ofiary, świadkowie, wspólnicy, na pomarańczowej/morelowej motywy.

Na ostatniej szarej/srebrnej karta zbrodni gdzie jest napisane jaka to była zbrodnia np.: prześladowanie, obrabowanie królowej Anglii czy Przestawienie wskazówek Big Bena oraz pytania dotyczące zbrodni czyli kto popełnił zbrodnię, jaki był motyw itd. Dodatkowo mamy 5 pionków w kolorach pierwszych 5 talii. Autorzy gry podzielili ją na 3 fazy. Na początek jedna osoba zostaje świadkiem, a reszta śledczymi.

Karty Śledztwo Niewiarygodne Historie - GameBy.pl

Z każdej z pięciu talii wykłada się po cztery karty, a świadek losuje kartę zbrodni. Potem patrząc na wylosowane karty z każdej kategorii wybiera po jednej i tworzy historię dając kartę zbrodni śledczym. W kolejnej fazie detektywi zadają pytania świadkowi na odpowiedź tak lub nie, ale nie mogą pytać wprost o to co jest na kartach np.: czy sprawcą jest listonosz, w czym pomagają dodatkowe dwie karty z przykładem dobrych i złych pytań. Jeśli wytypują sprawcę na tej karcie kładą pionek w kolorze talii. I w ostatniej fazie śledczy próbują jak najdokładniej odwzorować i zgadnąć historię stworzoną przez świadka.

Zostań detektywem – Śledztwo Niewiarygodne historie

Jak widać zasady nie są trudne, chodź autorzy dodali dwa warianty dodatkowe jeśli ktoś chce sobie utrudnić grę. Trzeba przyznać, że to świetna rozgrywka na rodzinne wieczory, imprezy ze znajomymi i przyjaciółmi. Jeśli całą rodziną czy paczką przyjaciół uwielbiacie gry, filmy czy książki detektywistyczne to coś dla Was.

Pionki Śledztwo Niewiarygodne Historie - GameBy.pl

Gra przynosi dużo śmiechu i zabawy. Myślę, że jej dużym plusem jest kreatywność jaką może wnieść gracz tworzący historię, każdy może mieć inne pomysły i przez to gra nigdy nie stanie się nudna. Kolejnym plusem są proste i przystępne zasady oraz dodatkowe, opcjonalne utrudnienia, które mogą urozmaicić grę wprawionym graczom.

Na koniec

Jest wiele gier detektywistycznych, nie sądziłam, że można jeszcze zaskoczyć czymś jednocześnie nowym oraz starym jak świat pomysłem. Jeśli chcecie być jak Sherlock Holmes, Harry Hole, Herkules Poirot czy Jane Marple to gra dla was. Mi osobiście ta gra się bardzo podobała, świetnie mi się grało, a przy tym było wiele śmiechu i radości. Jeśli szukacie gry planszowej na prezent to dobra opcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam wam szczerze i miłej rozgrywki.

Grę dostać można w salonach empik oraz internetowo na stronie jezykiobce.pl

Życzymy Miłego Grania!