timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Na Netfliksie od dawna nie widzieliśmy niczego nowego. To ,,dawno” to stosunkowo kilka miesięcy, ale dla zaciekłych fanów seriali i filmów może to być szmat czasu. Ostatnią wielką rewolucją, której było nam dane doświadczyć był Wiedźmin. Od tego czasu zrobiło się jakoś spokojniej, premiery chwilowo ustały. Jednak od około tygodnia, moją uwagę zaczęły przyciągać coraz bardziej widoczne, reklamy nowej Netfliksowej produkcji. Już od pierwszych minut oglądania wiedziałem, że będzie to coś niekonwencjonalnego. Przekonajcie się, czym urzekło mnie Śledztwo Spencera.

Śledztwo Spencera – Co w nim nietypowego?

Jak wspominałem, już od początku filmu widać, że nie jest to jeden z typowych filmów akcji, które możemy od czasu do czasu zobaczyć w kinie. Zwykle przy oglądaniu tego typu produkcji nie jestem specjalnie zainteresowany. Strzelaniny i gangsterskie porachunki raczej do mnie nie trafiają. Jednak tym razem poczułem się miło zaskoczony.

Przez cały czas trwania filmu można zobaczyć, że twórcy mocno skupiają się na prostocie. Śledztwo Spencera jest naprawdę bardzo prosto zbudowane. Zaobserwujemy postacie, które mogłyby nas zainteresować, ale do końca seansu nie jesteśmy w stanie zapamiętać ich imion. Akcja również wydaje się być przewidywalną i sztandarową, jednak zawarty w niej wątek rozwiązywania zagadki stara się ratować sytuację.Śledztwo spencera - Gameby.pl

Chyba właśnie przez zaciekłe prowadzenie śledztwa przez Spencera film zyskuje sporo na wartości. Prawdę mówiąc, wciąż zachowuje swoją prostotę, ale wprowadza coś, co skutecznie przyciąga uwagę widza. Co ciekawe, takie zabiegi jakoś mi nie przeszkadzają. Jeśli film chce zdobyć moje zainteresowanie, niech zrobi to jak najlepiej.

Śledztwo spencera – Jak prezentuje się fabuła

Zdążyłem przeczytać już kilka niepochlebnych opinii dotyczących fabuły Śledztwa Spencera i muszę jasno powiedzieć, że w większości przypadków się z nimi nie zgadzam. Recenzenci twierdzą że fabuła jest niezwykle przewidywalna, brak jej wyrazu oraz czegoś oryginalnego. Ja jednak sądzę, że scenariusz Śledztwa Spencera jest unikalny, na swój własny sposób.

O czym ta produkcja w ogóle opowiada? Tytułowy Spencer właśnie zakończył 5 letnią odsiadkę w więzieniu. Oprócz niepokojących znaków wskazujących na działalność mafii oraz zmian które zaszły w Bostonie podczas jego nieobecności, czekają na niego również, przyjaciele, ukochany pies oraz bardzo, ale to bardzo wkurzona dziewczyna. Śledztwo spencera - Gameby.pl

Mogę przyznać wielu oglądającym rację, zwłaszcza jeśli chodzi o zakończenie, jest ono niezwykle średnie i kompletnie nie oddaje charakteru całego filmu. Jednak jak głosi treść wielu haseł motywacyjnych, nie chodzi o cel, ale o wędrówkę. Tak samo jest z filmem. Oglądając go, widz nie chce zbliżać się do zakończenia, bo przerwało by to perypetie bohaterów, których nie da się nie polubić.

Śledztwo spencera – Czy to naprawdę coś złego…

Cała ta recenzja wygląda trochę tak, jakbym chciał bezsensownie słodzić filmowi, który w rzeczywistości ma sporo poważnych wad. Jednak mimo, że są one zauważalne, to nie powinniśmy aż tak zwracać na nie uwagi. Film już na samym początku zaznacza to, że nie jest taki jak inni przedstawiciele tego gatunku. Właśnie przez to nie dostajemy logicznie powiązanej, niesamowicie skomplikowanej fabuły. Mamy za to wiele pobocznych, ledwo liźniętych wątków, przy czym wcale nie odczuwamy, że coś zostało niedopowiedziane.

Co do gry aktorskiej oraz oprawy produkcji, rzeczywiście mogłoby być nieco lepiej. Zmiana niektórych aktorów oraz dobranie odpowiedniej muzyki, na pewno sprawiłyby, że Śledztwo Spencera oglądałoby się dużo przyjemniej. Przyznając się dodam, że humor w serialu całkiem mi pasował. Mimo małej ilości żartów, potrafiły one wywołać na mojej twarzy szczery uśmiech.Śledztwo spencera - Gameby.pl

Szczerze polecam tym, którzy będą potrafili zostawić wygórowane oczekiwania gdzieś z boku, aby zobaczyć zmagania grupy przyjaciół z naprawdę wielkim spiskiem.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły