timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Czasy świetności Snapchata powoli odchodzą w niepamięć. Aplikacja parę lat temu cieszyła się ogromną popularnością. Ludzie komunikowali się przez nią każdego dnia, a wbudowany w niej aparat był świadkiem wielu niesamowitych chwil. Wszystko co dobre, szybko się jednak kończy. Brak uaktualniania aplikacji sprawił, że społeczność została przechwycona przez konkurencję. Teraz Snap wraca z nowym pomysłem, jakim jest płatny abonament Snapchat Plus. Czy znajdą się chętni, skorzy za niego zapłacić?

Snapchat Plus – Co zmusiło Snapa do takiej decyzji?

Reklamy w social mediach zawsze kojarzyły się z czymś negatywnie odbieranym. Chociaż do tych na Facebooku, Instagramie czy TikToku zdążyliśmy się już przyzwyczaić, to swego czasu były one czymś niespotykanym. Nie próbowano jednak jeszcze wprowadzać w aplikacjach służących do kontaktu z innymi mikropłatności.

Ciężko wyobrazić sobie, że porozumiewanie się z drugim człowiekiem musi być dodatkowo płatne. Snapchat jednak decyduje się na wprowadzenie abonamentu, ale spokojnie, nie jest on obowiązkowy do wykupienia. Snapchat Plus - Gameby.pl

Ma to być sposób na uratowanie umierającej aplikacji. Ale czy na pewno? O ile nowa zawartość mogłaby przyciągnąć użytkowników, to raczej nikt nie korzysta z nowej aplikacji, dlatego że wprowadziła możliwość opłaty za korzystanie.

Snapchat Plus ma wprowadzać do Snapa nowe funkcje, z których jeszcze nie mieliśmy okazji korzystać. Brzmi całkiem fajnie i rozsądnie. Dopłata za coś wyjątkowego, czego nie będą mieć inni, jak najbardziej ma sens. Gorzej robi się, kiedy spojrzymy na listę dodatków, które nowa wersja Snapchata będzie mieć do zaoferowania.

Snapchat Plus – Co się zmieni?

Dzięki abonamentowi będziemy mogli sprawdzić, kto obejrzał udostępnione przez nas story. Do tego dojdzie również funkcja zmiany ikony aplikacji oraz przypięcie znajomego na samej górze listy użytkowników, jako naszego ,,najlepszego przyjaciela”. Niestety brzmi to nieco ubogo, zwłaszcza jeśli zwróci się uwagę na cenę nowej wersji aplikacji.Snapchat Plus - Gameby.pl

Snapchat Plus jest na razie testowany w kilku krajach, do których Polska jeszcze nie należy. Cena abonamentu wynosi 3,99 dolara, co można przeliczyć na prawie 20 złotych. Czy płacenie co miesiąc za tak mały zestaw nowych funkcji ma sens? Sytuacja może zmienić się, jeżeli Snap będzie w najbliższej przyszłości dodawał więcej funkcjonalności. Na razie jest to jednak opcja, na którą prawdopodobnie mało kto będzie skłonny się zdecydować.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły