timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Strzelanka, ragdol i zabawna historia – z tych właśnie rzeczy składa się Space Cows. Opracowana przez niezależne warszawskie studio Happy Corruption. Przemierzamy w niej stację kosmiczną, walcząc po drodze z mutantami. Fanom Stranger Things nazwa Space Cows mogła obić się o uszy, kiedy Monika Brodka pojawiła się w teaserze serialu w koszulce właśnie z tej gry.

Space Cows — Kosmos i krowy

W grze wcielamy się w farmera o imieniu Best Regards, który pała wielkim zamiłowaniem do krów. Kiedy jego ulubiona krasula Betsy zostaje porwana przez tajemniczych najeźdźców, postanawia przebrać się za krowę i tak zamaskowany dostać się do bazy napastników.

Space Cows - Gameby.pl

Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, gdy nieoczekiwanie traci przytomność. Po przebudzeniu znajduje się na pokładzie stacji kosmicznej wypełnionej wrogimi mutantami. Naszego rolnika jednak to nie przeraża i wyrusza na ratunek swojej krowy i innych jej pobratymców uwięzionych na stacji.

Nie zostawiamy żadnej krowy z tyłu!

Cała rozgrywka przedstawiona w stylu side-scrollera w technice 2.5D. Nasz bohater uzbrojony jest w przepychacz, który wyposażony jest w celownik snajperski. Z takim sprzętem przemierza  kolejne części stacji, stawiając czoła kolejnym zastępom przeciwników i unikając jednocześnie pułapek rozsianych po pokładzie.

Space Cows - Gameby.pl

Nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać, gdyż na statku panuje zerowa grawitacja, a ruchy naszego rolnika są przezabawnie niezgrabne. Dla ułatwienia nasz bohater otrzymał moc spowalniania czasu do wykonania bardziej precyzyjnych strzałów w tym trudnym środowisku.

Rozgrywkę urozmaicają różnego rodzaju minigiereki, których wykonanie jest konieczne do uratowania uwięzionych krów. Dodatkowo w grze występują sekwencje skradankowe oraz takie, w których zasiadamy za sterami pojazdów.

Space Cows - Gameby.pl

Wszystko okraszone w przyjemną dla oka grafikę o stylistyce kreskówki z bujną kolorystyką. Oprawa muzyczna świetnie urozmaica rozgrywkę niekiedy narzucają szybsze tempo.

Space Cows — Mleko musi płynąć

Space Cows jest naprawdę przyjemną grą do ogrania w wolnym czasie. Poziom trudności, który jest w miarę wysoki, wychodzi dla niej na dobre. Wymusza na graczu skupienie, wciągając go tym samym w rozgrywkę. Gracze szukający trochę wyzwania nie powinni być zawiedzeni.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 6/10
  Grywalność - 6/10
6.8/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły