timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Stranded: Mars One

Jeżeli macie parę minut i chcielibyście poznać moją opinie o bardzo ciekawej i rozbudowanej platformówce, to przeczytajcie tę recenzję i zdecydujcie sami czy gra jest warta pobrania!

Stranded: Mars One - GameBy.pl

No i o co w tym chodzi

Fabuła tej gry polega na tym, że wcielamy się w postać astronauty, który rozbił się na Marcie. Naszym celem jest powrót do ojczyzny, czyli Ziemi. Aby to wykonać, twórcy oddali nam do dyspozycji 40 poziomów, znajdujących się na 5 etapów, oznaczających różne tereny, czyli: kratery, jaskinie, dolinę kryształów, stacje kosmiczną oraz powierzchnię. Sterowanie jest proste, ponieważ w poziomie nasz kosmonauta porusza się sam, a naszym zadaniem jest skakanie oraz łapanie różnych przedmiotów. Oprócz tego dochodzi jeszcze schylanie się, a także kucanie podczas spadania i tym podobne. Zbierać możemy monety i tlen, którego brak oznacza koniec gry. Na dodatek zbierać możemy różnego typu power upy, a za monety możemy kupić wszelakie ulepszenia oraz nowe kostiumy. Stranded: Mars One - GameBy.pl

To jak wygląda oprawa

Grafika tej gry jest stylizowana na pixelową platformówkę 2D, chociaż jest to moim zdaniem 2D+, bo nachodzą na siebie różne warstwy. Prezentuje się to pięknie, a na dodatek każdy etap ma swoją kolorystykę. Menu gry jest proste i przejrzyste, przeplatane bardzo ciekawymi animacjami. To wszystko tworzy jednolite piękno tej gry. Muzyka tej gry bardzo mi się spodobała i jest jednym z lepszych mobilnych soundtracków, jakie słyszałem. Idealnie wpasowuje się w klimat tej rozgrywki oraz dodatkowo zachęca do grania. Na pewno jest do duży plus tej gry. Stranded: Mars One - GameBy.pl

No i kto za to zapłaci

Oczywiście przy tak rozbudowanej produkcji musem są mikropłatności oraz reklamy, dla tych mniej zamożnych. System mikropłatności jest tutaj bardzo rozwinięty, możemy kupić tutaj prawie wszystko i są one dostępne w prawie każdym momencie rozgrywki. Zwykłych reklam czy banerów tu nie uświadczymy, z pewnością zepsułyby klimat całej gry, ale mamy za to przemyślane reklamy wideo, z których możemy korzystać albo i nie. Moim zdaniem nie jest to nic złego, bo przecież twórcy muszą na tym jakoś zarobić.

Tak w skrócie

Podsumowując jest to genialne połączenie platformówki 2D z autorunnerem. Całość w pixelowym stylu z nieprzeciętną muzyka w tle. Do tego różne bajery, takie jak multiplayer po połączeniu z Facebookiem. Ja jestem zdecydowanie na tak i mam nadzieje, że Wam się to również spodoba.

 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 10/10
  Muzyka - 10/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
9.3/10

wypisy

Jeżeli macie parę minut i chcielibyście poznać moją opinie o bardzo ciekawej i rozbudowanej platformówce, to przeczytajcie tę recenzję i zdecydujcie sami czy gra jest warta pobrania!

Życzymy Miłego Grania!

 

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły