timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Streets of Rogue to roguelike inspirujący się produkcjami takimi jak Nuclear Throne, Deus Ex czy GTA. Stworzone przez niezależnego dewelopera Matts Dabrowskiego. Gra pozwala na bardzo dużo swobody odnośnie do przechodzenia poziomów, a możliwość grania w trybie kooperacji z maksymalnie trójką graczy daje frajdy na wiele godzin.

Fabuła Streets of Rogue

Akcja toczy się w mieście pod rządami autorytarnego burmistrza. Gracz wciela się w członka ruchu oporu z celem obalenia tyrana. Droga do niego nie jest prosta, jako że świat zbudowany jest z wielu pięter, a my musimy dotrzeć na szczyt. Bohater musi na każdym z nich wykonywać inne zadania zlecane przez mieszkańców czy innych członków ruchu oporu.

Wejdź do świata

Na start musimy wybrać klasę postaci, która nam odpowiada. Każda z nich ma inne umiejętności i cechy charakterystyczne. Między innymi doktor z pistoletem usypiającym niemogący używać innych broni czy goryla z silnymi pięściami. W trakcie rozgrywki możemy odblokować inne profesje (wszystkie wymagania są nam jasno przedstawione w menu postaci). Czasem wymagania mogą wydawać się absurdalne jak na przykład zabicie ducha czy niszczenie nagrobków.

Streets of Rogue - Gameby.pl

Kolejne poziomy są losowo generowane, a my przemieszczamy się przez nie wykonując rzucane na nas zadania jak poszukiwanie przedmiotu czy eliminacja celu. Tu gra daje nam naprawdę wykazać się swoją wyobraźnią. Nie jest od nas wymagane gnanie i zabijanie wszystkiego na drodze, a mamy możliwości szukania alternatywnych rozwiązań. Wykorzystać zdolności naszej klasy, przekradnięcie się niezauważenie bądź odwrócić uwagę strażnika.

Streets of Rogue - Gameby.pl

Do naszej dyspozycji nie zostaje dane, tylko typowe bronie znane dla wszystkich. Mamy dostęp do przedmiotów niekonwencjonalnych. W trakcie rozgrywki napotykamy też wiele różnych postaci, które mogą mieć do nas inne nastawienie w zależności od klasy, jaką wybraliśmy.

Przechodząc grę musimy bardzo uważać na nasze decyzje jako by niezajścia nieodpowiednim ludziom za skórę. Powiedzmy, że podchodzimy i zabijamy wszystkich naukowców na poziomie wszystko pięknie. Tyle że następny poziom wita nas z nagrodą za naszą głowę.

Streets of Rogue - Gameby.pl

Nie miałem przyjemności wypróbowania opcji grania z innymi ludźmi, ale coś czuje, że poziom chaosu wskoczyłby jeszcze wyżej otwierając więcej opcji zabawy. Patrząc jak gra przyjęła się na rynku Steam i innych platformach (PS4, XBOX ONE i Switch) z przytłaczająco pozytywnymi recenzjami od graczy łatwo można stwierdzić, że warto ją kupić. Osoby, które lubują się w grach tego typu, na pewno się nie zawiodą. Za nie co ponad 70 złotych z takimi możliwościami, Streets of Rougue to okazja, z której nie można nie skorzystać. To zabawa na nawet setki godzin.

 

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 9/10
    Grafika - 9/10
  • 10/10
    Grywalność - 10/10
  • 9/10
    Dźwięk - 9/10
9.3/10

 

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły