timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Zdradzę wam, że kupiłem tak zwaną “Telewizję na kartę NC+”, gdzie bez umowy mogę oglądać wachlarz dziesiątek stacji telewizji satelitarnej i tak zwane free to air. Wystarczy co jakiś czas podładować kartę. Od kiedy ciesze się swoim zakupem, oglądam w czasach dobrowolnego lockdownu cały zasób telewizyjnej kreatywności i nadziwić się nie mogę, z czego można zrobić quiz/program/konkurs. Dziś o najdziwniejszych konkursach.

Cutthroat Kitchen – Mordercza kuchnia

Telewizja jest dziwna - GameBy.pl

Do gry przystępuje 4 kucharzy, którzy na start dostają $25.000. Żeby wygrać te pieniądze, trzeba w trzech rundach pokonać pozostałych rywali. Każda runda, to przygotowanie dania, w dość krótkim czasie. Zadanie nie jest proste, gdyż w trakcie gry, do zdobycia jest cała masa sabotaży. By zdobyć sabotaż, trzeba go wylicytować i poświęcić troszkę swojej wygranej. Jeden kucharz traci pieniądze, by rywalowi zamienić ważny składnik, na nietypowy zamiennik, czy zmienić mu najnowsze stanowisko na to z epoki kamienia łupanego przykładowo 😀

Po każdej rundzie, niezależny juror, który nic nie wie o sabotażach ocenia dania i wyrzuca z gry najgorszego z kucharzy. Ten kreatywny teleturniej kulinarny wygrywa ten, który w finale ugotował najlepsze danie. Bardzo kreatywny, zabawny teleturniej, gdzie uczestnicy muszą się przystosować do zaskakującej sytuacji.

Chcecie obejrzeć? Zapraszam do Food network od wtorku do czwartku o 2:15

Just tatoo of us – Dziara za dziarę

Telewizja jest dziwna - GameBy.pl

Zwykle kiedy idziemy pocierpieć do salonu tatuażu to tylko po to, by mieć tatuaż jaki tylko chcemy, tam gdzie chcemy. Co byście powiedzieli na profesjonalny salon tatuażu, gdzie tatuaż jest prezentem od kolegi, przyjaciela? Just Tatoo of us, to program, gdzie pary kumpli, przyjaciół czy narzeczeni chcą się nawzajem obdziarać. Po krótkiej rozmowie z prowadzącymi, mistrzowie tatuażu pokazują projekt tatuażu, który ma być niespodzianką. Uczestnicy nie mogą się wycofać i muszą zgodzić się na warunki tej niespodzianki. Czy to będzie prezent, zemsta, czy żart dowiemy się po wszystkim. Dziwny program, ale potrafi wciągnąć swoim nietypowym pomysłem i wszelkimi chwilami napięcia. Ja bym się nie zgodził na tatuaż niespodziankę, który nie zależy ode mnie. Poza tym, kto ozdabia ferrari 😀

 

Chcecie obejrzeć? Włączcie MTV od poniedziałku do piątku o 16:00

Sexy Beast – Randka z bestią

Telewizja jest dziwna - GameBy.pl

Tym razem opiszę wam program randkowy, który oglądam z pewną dozą zazdrości. Klasyczny konkurs randkowy, gdzie jeden kandydat ma do wyboru trzy wybranki i randki z nimi mają mu pomóc w decyzji. Tę klasyczną rozgrywkę utrudniają tutaj charakteryzatorzy, którzy zarówno wybierającego, jak i kandydatów zmieniają w postaci z horrorów.  Dziwnie wygląda program, w którym wilkołak ma randkę z kosmitką, kobietą surykatką i czarownicą. Oczywiście co jakiś czas poznajemy prawdziwy wygląd wszystkich kandydatów. Zazdroszczę ludziom tych przemian i gratuluję tak nietypowego pomysłu.

Chcecie obejrzeć? Zapraszam do Active Family w soboty o 15:25

Na koniec – Telewizja jest dziwna

Telewizja jeszcze nie raz nas zaskoczy, zszokuje, rozbawi i wywoła sporo emocji. Za to kocham telewizję, która tak jak planszówki i niektórzy ludzie potrafi mnie zaskoczyć nawet w chwili, gdzie myślę, że już wszystko widziałem. 🙂 Kolejne takie artykuły niebawem. Po prostu muszę poszukać kolejnych dziwnych formatów.

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły