timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Licytacja moim zdaniem to jedna z najpopularniejszych form rywalizacji. Piszę o tym, gdyż wpadła mi w oko gra the „The Auctioneer” studia Cherrypick Games, która polega na wylicytowaniu cennych antyków i dzieł sztuki za jak największe pieniądze.

The Auctioneer - GameBy.pl

Prosto i przejrzyście

Twórcy postanowili uprościć cały proces licytacji, tak aby było to grywalne na małych ekranach. Zamiast wpisywać kwotę, którą chcemy podbić naszych przeciwników, po prostu klikamy dymek z najwyższą wartością. Odbywa się to na takiej zasadzie, że wchodzi aukcjoner, pokazuje przedmiot licytacji, a my mamy 5 sekund na wskazanie największej kwoty. Jeżeli nam się uda, to prowadzący pokazuje kolejny przedmiot, my znowu licytujemy, i tak w nieskończoność. Jeżeli zaś się nie uda, to przegrywamy i otrzymujemy kilka monet na pocieszenie.

Ciekawa oprawa

Grafika utrzymana jest w pikselowym, 8-16 bitowym stylu. Szczerze powiedziawszy jest to moja ulubiona szata graficzna jaką można znaleźć w grach. To jest to co kocham. Kolejnym jej atutem jest to, że nie rozprasza zbytnio uwagi gracza, co bardzo jest w tym wypadku cenne.

Muzykę którą można tutaj usłyszeć można nazwać przyjemną. Idealnie wpasowuje się w aukcyjny klimat napięcia. Można również chwycić uchem paplanie prowadzącego, które dodaje rozgrywce troszkę gorączkowości. W pełni po angielsku.

Na koniec

W The Auctioneer liczy się przede wszystkim refleks i spostrzegawczość, chociaż  szczerze powiedziawszy, potrafi wciągnąć każdego. Na początku wydaje się łatwa, ale kiedy widzisz 11 ofert powyżej 10000 punktów, to szybko okazuje się, że tak nie jest. Spokojnie można zaliczyć ją do popularnych gier agresywnych, które wkurzają tak, że chcesz zagrać jeszcze raz. Kto grał przykładowo we Flappy Birda ten wie, o co mi chodzi.

Osobiście bardzo często klikam ikonke z młoteczkiem i szczerze polecam tę grę każdemu. Nie jest płatna, ani nie zajmuje wiele miejsca, więc na pewno nie pożałujecie.

 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
8.8/10

wypisy

Licytacja moim zdaniem to jedna z najpopularniejszych form rywalizacji. Piszę o tym, gdyż wpadła mi w oko gra the „The Auctioneer” studia Cherrypick Games, która polega na wylicytowaniu cennych antyków i dzieł sztuki za jak największe pieniądze

Życzymy Miłego Grania!

 

google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły