timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Środek wakacji to idealny czas na obejrzenie luźniejszego filmu. Netflix wychodzi do nas z perfekcyjną propozycją  – premierą sequelu The Kissing Booth. Komedia romantyczna sprzed dwóch lat cieszyła się niemałą popularnością, a z jej kontynuacją nie jest inaczej. Błyskawicznie znalazła się ona w TOP 10 Netflixa. Czy The Kissing Booth 2 jest warte obejrzenia?

Coś się kończy, coś się zaczyna – The Kissing Booth 2

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się poprzednia część serii. Główna bohaterka komedii Elle Evans (Joey King) spędza wakacje z bratem najlepszego przyjaciela i swoim nowym chłopakiem Noahem Lynnem (Jacob Elordi). Przeżywają oni swoje ostatnie chwile razem. Noah czeka wyjazd na studia na Harvardzie, a Elle rozpoczyna swój ostatni rok nauki w liceum. W końcu nadchodzi czas na ciężkie rozstanie.

Pierwsze problemy i ciężka decyzja

Kontynuacja „The Kissing Booth” ukazuje niedogodności z którymi muszą mierzyć się osoby żyjące w związkach na odległość. Możemy obserwować tęsknotę, która doskwiera Elle i Noah, pojawiające się obawy obu bohaterów, a także problemy z zaufaniem w tego rodzaju relacjach. Elle stoi także przed wyborem uczelni i trudną decyzją. Nastolatka nie wie, czy po raz kolejny złamać kodeks przyjaźni z Lee (Joel Courtney) i dołączyć do Noah w Bostonie, czy wybrać uniwersytet w Kalifornii na który miała udać się wraz z przyjacielem.

Przyjaciele na zawsze

U boku głównej bohaterki, podobnie jak w pierwszej części filmu, ciągle obecny jest jej przyjaciel – Lee Flynn. Choć nie było to łatwe, udało mu pogodzić się ze związkiem przyjaciółki ze starszym bratem. Sam także odnalazł drugą połówkę dzięki zeszłorocznej całuśnej budce. Podczas zbiórki zaiskrzyło między nim a Rachel (Meganne Young), uczennicą tej samej szkoły. Nie tylko Noah i Elle borykają się z problemami. Dziewczynie Lee nie podoba się ciągła obecność Elle w jej związku i życiu, co jest powodem wielu kłótni w ich świeżej relacji.

W szkole pojawia się także nowy chłopak – przystojny Marco (Taylor Zakhar Perez), za którym od początku oglądają się wszystkie dziewczyny. Elle nie jest wyjątkiem, szczególnie, gdy problemy z Noah dają o sobie znać. Ponadto, nowy uczeń podobnie jak nastolatka jest miłośnikiem tańca. Pojawia się więc oczywiste pytanie – czy między Marco a Elle coś zaiskrzy, czy główna bohaterka pozostanie wierna swojemu chłopakowi?

The Kissing Booth 2 – czy warto obejrzeć?

Fani pierwszej części powinni być zadowoleni jej kontynuacją. Choć nadal jest to pozycja lekka, typowo amerykańska, poruszone zostały także poważniejsze problemy, z jakimi mierzyć się muszą  bohaterowie. Jest to film typowo młodzieżowy i z myślą o takiej grupie odbiorców został stworzony. Nie należy oczekiwać w nim poruszenia ciężkich tematów czy dynamicznej akcji.

Mimo to, warto obejrzeć The Kissing Booth 2, szczególnie jeśli pierwsza część przypadła nam do gustu. Na dodatek Netflix od razu po premierze zapowiedział trzecią część serii. Ukaże się ona szybciej niż można się spodziewać, ponieważ prace nad The Kissing Booth 3 trwały równolegle z produkcją drugiej części. Zdjęcia do kontynuacji serii zostały już zakończone, co na pewno ucieszy fanów filmów.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Interesowałam się pisaniem od kiedy pamiętam, choć przez pasję do fizyki i ekologii studiuję Energetykę. Oprócz tego fascynuję się też kawą specialty oraz podróżowaniem autostopem w oryginalne miejsca.

Wszystkie artykuły