timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Uniwersum Władcy Pierścieni jest od niedawna bardzo mocno eksploatowane. Chociaż od lat możemy oglądać coraz to nowsze produkty z nim związane, to rok 2022 jest wyraźnie rokiem odrodzenia dla tworu J.R.R Tolkiena. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy czeka na swoją premierę, która odbędzie się we wrześniu tego roku. My za to otrzymujemy trailer kolejnej produkcji, którą tym razem okazuje się gra. The Lord of the Rings: Gollum zadebiutuje już w niedalekiej przyszłości!

The Lord of the Rings: Gollum – Nowe, oryginalne podejście

Jak sama nazwa wskazuje, w grze wcielimy się w Golluma, jednego z antagonistów całej serii. Jest to coś ciekawego, biorąc pod uwagę, że dotychczas gry koncentrowały się raczej na tych pozytywnych postaciach. Zdarzały się przypadki, tak jak na przykład seria gier LEGO, gdzie również można było wcielić się w przerażającego stwora. Były to jednak jedynie epizody. Głównie jako gracze mieliśmy do czynienia z pozytywnymi bohaterami.The Lord of the Rings: Gollum - Gameby.pl

Będzie to więc nowość. Pytanie na ile twórcy będą w stanie stworzyć coś unikalnego, przyjmując tak ograniczone założenia. Wiele wydarzeń z książek i filmów znalazło już swoje odzwierciedlenie w misjach z poprzednich gier. Granie jako jedna postać również może być źródłem problemów. Gollum nie był przecież postacią najczęściej występującą na ekranie. Czeka nas więc dodanie nowych wydarzeń lub rozwinięcie tych już znanych nam z uniwersum. W najgorszym przypadku gra może okazać się po prostu uboga w treść.

Z wszelkich informacji wynika, że produkcja będzie opierać się na systemie skradania. Jako tytułowy Gollum, gracz będzie musiał eliminować przeciwników z ukrycia i starać się bezszelestnie poruszać po mrocznej scenerii śródziemia.

The Lord of the Rings: Gollum – Czy twórcy wyrobią się z poprawkami?

Do sieci został udostępniony trailer. Można znaleźć również fragmenty rozgrywki. Przyznam, że na ten czas nie wygląda to bardzo zachęcająco. Najnowsze produkcje ze świata gier mogą pochwalić się przepiękną grafiką, której niestety ta z zapowiedzi Golluma nie dorównuje. Zwykle w takich sytuacjach liczy się na to, że przed premierą stan produkcji nieco się poprawi. Jest to jednak wielki znak zapytania, gdyż gra ukazać się ma już 1 września bieżącego roku. The Lord of the Rings: Gollum - Gameby.pl

The Lord of the Rings: Gollum dostępny będzie na PC oraz wszystkich najpopularniejszych konsola. Podczas światowej premiery zawiodą się jedynie posiadacze Nintendo Switch. Ci, żeby zagrać w tytuł, będą musieli poczekać trochę dłużej.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły