timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Kto nie chciałby wyruszyć w wielką przygodę w poszukiwaniu bogactwa, szczęścia i co najważniejsze swojej oazy spokoju? Prawdopodobnie każdy, i po to właśnie sięga główny bohater The Trail, który wyrusza tak jak Kolumb do nowego świata, aby dostać się do miejsca, które nieprzypadkowo nazywa się Eden Fall.

The Trail – Szlakiem do szczęścia2

Gra już od początku zaskakuje wizualnie

The Trail

Sam tytuł oznacza dosłownie szlak i właśnie po nim idziemy. Gra polega na pokonywaniu coraz to odleglejszych oraz dalszych odcinków szlaku. Oczywiście nie chodzi tylko o to, żeby iść przed siebie. Jak na grę mobilną jest bardzo rozbudowana, ponieważ podczas podróży możemy ścinać rosnące przy drodze drzewa lub zbierać przedmioty leżące po drodze. Wszystko co zdobędziemy podczas pokonywania ścieżki możemy sprzedać innym graczom lub stworzyć z tego inne bardziej przydatne lub po prostu więcej warte rzeczy takie jak ubrania lub narzędzia. Podczas podróży możemy napotkać zwierzęta oraz innych graczy, którzy mogą zabierać przedmioty utrudniając nam rozgrywkę.

Sam gameplay jest jednak bardzo przyjemny i podczas gry czuć, że owej przeznaczeniem jest, to aby można było przy niej odpoczywać i przechodzenie jej nie jest trudne. Ważnym elementem rozgrywki jest umiejętność gospodarowania zasobami – zarówno energią protagnisty jak i zawartością plecaka, ponieważ jego pojemność jest dość ograniczona, a to, czy będziemy mieli przy sobie pożywienie może zaważyć nad naszym losem.

Poza tym, że innych graczy możemy spotkać na szlaku, możemy razem z nimi budować miasta. Tak. Nie wiarygodne, a jednak. Po drodze trafiamy co jakiś czas na miasta, które możemy ulepszyć lub w ogóle rozpocząć budowę budynków. Sprawia to, że gra mocno wyróżnia się na tle większości produkcji mobilnych.

TheTrail, CraftiHandel

Tworzenie przedmiotów, dwie bardzo w tej grze istotne rzeczy

Pierwsze, co zobaczymy w grze to nie szlak ani inni gracze, a bardzo ładna grafika pomimo swojej prostoty. Wszystko składa się z prostych kształtów, takich jak trójkąty czy kwadraty. Aplikacja jest w pełni 3D, a krajobrazu mogłaby pozazdrościć niejedna produkcja wysokiej półki. Gamma kolorów należy do dość bogatych, ale stanowczo górują tu kolory jasne takie jak zielony czy niebieski, co sprawia, że jest to raczej przyjemne dla oka. Nie tylko grafika w produkcji jest ładna i przyjemna, ale również muzyka, którą słyszymy podczas pokonywania szlaku. Twórcy zadbali również o to by muzyka zmieniała się w zależności od tego jaki właśnie zwiedzamy teren i jaka jest tam flora.

The Trail – Szlakiem do szczęścia3

Odpoczynek przy ognisku czyli chwila na crafting i handel

Jedyną wadą, jaką można odczuć jest nie najlepsza optymalizacja, która sprawia, że nawet na sprzęcie z wyższej półki produkcja ma problem ze stabilnością, a ilość klatek na sekundę to koło 20/25. Niemniej nie zmienia to faktu, że dawno nie bawiłem się tak dobrze i nie straciłem tyle czasu z grą na Androidzie. Szczerze polecam przetestować The Trail każdemu, kto szuka gry z którą może się zrelaksować.

 

 

Nasza Ocena:
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9.3/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły