timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

TikTok szykuje się na wprowadzenie ograniczeń wiekowych. Nie chodzi tu o całą aplikację, a jedynie dostęp do konkretnych funkcji. Trzeba jednak przyznać, że jest to dość osobliwe. Aplikacja od początku swojego istnienia kojarzyła się z rozrywką dla najmłodszych. Ogromna część nastolatków korzysta z niej na co dzień. Firma powinna mieć zatem odpowiednie wytłumaczenie podejmowanych działań.

TikTok i ograniczenia wiekowe

Zmiany w aplikacji mają pojawić się już 23 listopada. Najistotniejsza z nich będzie dotyczyć transmisji na żywo. Od listopada live’a na TikToku będą mogły prowadzić jedynie pełnoletnie osoby. Jest to nieco dziwne, zważywszy na to, że transmisje w aplikacji nie wiążą się zwykle z kontrowersjami. W większości przypadków przybierają one formę spokojnej rozmowy z obserwującymi. Dziwi zatem fakt dostępu do tej funkcji dla starszych użytkowników.

W aplikacji pojawi się także opcja oznaczenia transmisji, jako nieprzeznaczonej dla niepełnoletnich. Wtedy dostęp do niej nie będzie możliwy dla osób, które nie ukończyły 18stego roku życia. Firma wyjaśnia, że jest to konieczne, ze względu na sytuacje, które miały miejsce w przeszłości. TikTok nie chce dopuścić do tego, aby niektóre osoby spotykały się z żartami nieprzeznaczonymi dla młodszej widowni lub brały udział w dyskusji na nieodpowiednie tematy. TikTok - Gameby.pl

Dodatkowo w przyszłości ma pojawić się również funkcja, dzięki której możliwe będzie zablokowanie konkretnych słów na transmisji live. Jest to coś co znamy już z innych platform, takich jak na przykład YouTube. Komentarze zawierające nieodpowiedni wyraz będą natychmiastowo usuwane.

Czy zmiany na TikToku poprawią stan platformy?

Trudno powiedzieć jak bardzo konieczne było wprowadzenie takich zmian na TikToku. Nie pojawiły się żadne znaczące znaki, które wskazywałyby na to, że ze stanem platformy jest coś nie tak. Można jednak przypuszczać, że nawet mimo dobrych chęci, zmiany w dłuższej perspektywie niewiele dadzą. TikTok - Gameby.pl

Aby korzystać z TikToka trzeba mieć ukończone 13 lat. Dobrze jednak wiemy, jak wygląda sytuacja na niemal każdym serwisie społecznościowym, gdzie wprowadzone jest ograniczenie wiekowe. Wiek użytkowników nie jest weryfikowany w żaden sposób. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby osoby korzystające z TikToka minęły się z prawdą, potwierdziły swoją pełnoletność i w dalszym ciągu miały nieograniczony dostęp do wszystkich transmisji.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły