timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„To brzmi jak miłość” to hiszpańska komedia romantyczna, która pojawiła się na Netflixie 29 września. Główną bohaterką filmu jest Maca, która na co dzień jest asystentką znanej influencerki. Pewnego dnia przypadkowo spotyka ukochanego Leo, który przed laty złamał jej serce…

To brzmi jak miłość – Współcześni ludzie przed trzydziestką

Film w dość trafny sposób portretuje współczesne Europejki. Główną bohaterkę, Macę (María Valverde) na co dzień pochłania praca u boku znanej influencerki. Pipa jest dziewiąta najpopularniejszą w kraju blogerką modową. Obarcza swoją pomocnicę wieloma zadaniami i ma wymagania, którym niełatwo sprostać. Maca pomimo swojej pracy stara się żyć szczęśliwie i czerpać z życia garściami umawiając się z mężczyznami na niezobowiązujące randki w aucie. Kobieta regularnie spotyka się na plotki z dwiema przyjaciółkami. Pierwsza z nich, Adriana (Susana Abaitúa), tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie. Z kolei Jimena (Elísabet Casanovas) przegląda Tindera pakując się w nieudane, krótkie związki, jednocześnie tęskniąc za zmarłym ukochanym. Harmonię w życiu głównej bohaterki burzy powrót Leo (Álex González), który kiedyś był jej wielką miłością.

„Chcę być pewniejsza siebie, silniejsza…”

W filmie poświęca się całkiem sporo uwagi bohaterom drugoplanowym. Mam wrażenie, że wątki przyjaciółek głównej bohaterki są nawet ciekawsze. Podryw przystojnego fizjoterapeuty na niespodziewany ból pleców w wykonaniu Jimeny czy randka w trójkącie Adriany i nagły rozkwit jej życia uczuciowego, to zdecydowane atuty tego filmu. Innymi są na pewno dopracowane wnętrza i scenografia. Hiszpańskie produkcje mają zazwyczaj swój charakterystyczny klimat. Temu niestety tego brakuje. Film równie dobrze mógłby być przeciętną amerykańską komedią romantyczną.

To brzmi jak miłość – lekko, ale niezbyt zabawnie

Film na podstawie powieści Elísabet Benavent, to na pewno lekka, niewymagająca propozycja na wieczór. Jest przyjemna dla oka, ale te niespełna dwie godziny filmu nie zapadają w pamięć na długo…
Jeśli lubicie hiszpańskie kino i charakterystycznych aktorów i aktorki z tego kraju, to możecie dać mu szansę.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły