timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Squid game to niezaprzeczalny hit Netflixa w ostatnim czasie. Serial na punkcie, którego oszalał świat już po niedługim czasie ma problem. Nie jest to problem prawny, ale taki, który widział każdy widz oglądający serial. 

Squid Game – gdzie znajdziemy  numer telefonu?

Koreański serial opiera się na motywie przetrwania. Spłukani ludzie przyjmują zaproszenie do gier dla dzieci. Nagroda jest bardzo wysoka i kusząca, jednak wszystko jest podyktowane nie małym ryzykiem. Rozpoznawalnym elementem fabuły jest karta z numerem, którą otrzymał każdy uczestnik. I to właśnie ona jest przyczyną kontrowersji jakie wybuchły w ostatnim czasie wokół serialu. Okazuje się, że numer był częściowo zasłonięty. Zasłonięte liczby okazały się numerem kierunkowym do Korei. Najpopularniejszą sekwencją numeru jest 010, jeśli chodzi o telefony komórkowe. I jak to czasami bywa, znalazło się kilku fanów, chcących sprawdzić ów numer. Niestety wykonanie połączenia, nie skutkowało niespodzianką, czymś ściśle związanym z serialem. 

Kto odbiera tajemniczy telefon?

Podany w serialu numer jest prawdziwy i należy do mężczyzny prowadzącego własną działalność gospodarczą i posiada go od ponad dziesięciu lat. W jednym z wywiadów powiedział otwarcie, że nachalne telefony ze strony fanów, uniemożliwiają mu wykonywanie obowiązków służbowych. Codziennie otrzymuje masę wiadomości oraz połączeń, których nie wytrzymuje już sam telefon, szczególnie jego bateria. Oczywiście pokrzywdzony otrzymał nie małą rekompensatę w postaci miliona KRW, a następnie 5 milionów KRW. Do właściciela odezwał się również Huh Kyung-young, który jest kandydatem na prezydenta. Usłyszawszy o całej sprawie, postanowił zaoferować właścicielowi numeru 100 milionów KRW. Pokrzywdzony jednak nie przyjął oferty. 

Będą z tego kłopoty??

Firma odpowiedzialna za produkcję na chwilę obecną nie może nic zrobić, a mężczyźnie doradziła, aby ten po prostu zmienił numer. Nie mniej fani twierdzą, że nikt nie może być pokrzywdzony w tej sytuacji. Nietflix obiecał, że dopilnuje, aby ten błąd został szybko naprawiony. Miejmy nadzieję, że platforma szybko rozwiąże ten problem i telefon nie będzie już nękał swoje właściciela masą połączeń od ciekawskich fanów serialu. 

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły