timerPrzewidywany czas czytania to 8 minuty.

 

Filmy animowane to produkcje dobre zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kiedyś istniał przesąd, że animacja to musi być bajka – nic mylnego. Większość wymienionych przeze mnie filmów zainteresuje osobę w każdym wieku. Lista jest oczywiście nieco subiektywna, ciężko wybrać top 5 filmów animowanych na platformie Netflix nie opierając się na własnej opinii. Mimo tego, mam nadzieję, że moje gusta Was nie zawiodą, a produkcje obejrzycie z przyjemnością.

#5 – Jak wytresować smoka

Jak wytresować smoka opowiada historię nastoletniego wikinga mieszkającego na wypie Berk. Walki między jego ludem i smokami są tam codziennością. Prawdę mówiąc, w przedstawionym świecie dopóki nie zabijesz smoka, nie jesteś uznawany za prawdziwego mężczyznę. Czkawka to chłopak, który od zawsze chciał być bohaterem. Pewnego dnia jego marzenie w końcu może się spełnić – upolował małego osobnika z bardzo rzadkiego i niebezpiecznego gatunku. Mimo szansy pokazania swojego męstwa, chłopak ugina się i zamiast tego zaprzyjaźnia się z nieludzkim stworzeniem. Wtedy przekonuje się, że smoki, z którymi na codzień jego lud walczy, wcale nie są takie złe, jak je malują. „Jak wytresować smoka” dostępny na Netflix to dopracowany pod każdym względem film z bardzo dobrym ponadczasowym morałem.

Jak wytresować smoka - GameBy.pl - Netflix

#4 – Twój Vincent

Film nagrodzony wieloma nagrodami i okrzyknięty jako jedna z najlepszych animacji wszechczasów. Opowiada historię życia tytułowego bohatera – Vincenta Van Gogha – za pomocą wspomnień ludzi należących do jego najbliższego otoczenia. Całość składa się na portret fascynującej, targanej wieloma sprzecznymi emocjami jednostki. Jest to pierwszy film animowany klatka po klatce namalowany techniką malarstwa olejnego. Celem było dosłowne ożywienie obrazów Van Gogha i użycia ich do przedstawienia historii malarza. O samotności, niezrozumieniu, o trudnej duszy artysty, o wspaniałym człowieku, którego doceniono za póżno. Tak więc wejdź na Netflix i zakochaj się w animacji „Twój Vincent

twoj vincent - GameBy.pl - Netflix

#3 – Mój sąsiad Totoro

Piękna japońska animacja, opowiadająca historię dwóch dziewczynek, które przeprowadzają się na wieś do tajemniczego domu położonego przy lesie. Szybko odkrywają, że spokojna sielska okolica przepełniona jest magią. Przechadzając się po pobliskich polanach, poznają łagodne i życzliwe duchy lasu, a wśród nich niezwykłego Totoro. Nie znam osoby, której nie podobała się ta produkcja. Niby bez fabuły, bez akcji, ale zatrzymuje widza przed telewizorem na całe półtorej godziny. Genialna muzyka, świetnie wykończeni i co najważniejsze charakterystyczni bohaterowie i technika rysowania powodują, że Mój sąsiad Totoro wznosi się klasę wyżej niż reszta animacji na Netflix.

Mój sąsiad Totoro - GameBy.pl - Netflix

#2 – Straszny dom

Straszny dom” to animowana komedia z dreszczykiem dla młodszych i starszych widzów. Opowiada historię trójki dwunastolatków, którzy zauważają, że z domem sąsiada jednego z nich jest coś nie tak. Rzeczy, które znajdują się w jego pobliżu znikają, o sąsiedzie też już słuch zaginął. Chwile przed Halloween postanawiają zrobić rekonesans i dowiedzieć się o co właściwie chodzi. Ku ich zaskoczeniu, dom okazuje się być żywym potworem, pożerającym wszystko co tylko znajdzie się w jego pobliżu. Teraz bezpieczeństwo sąsiadów i dzieci zbierających cukierki zależ teraz od tego, czy Dj, Serdel i Jenny rozwiążą tajemnicę strasznego domu.

Straszny dom - GameBy.pl - animowany

#1 – Spirited away – w krainie bogów

Spirited away to z najbardziej popularnych animacji na świecie – i nic dziwnego. Film cudowny, przepełniony magią, pełny zwrotów akcji i wzruszeń. Opowiada historię dziewczynki Chihiro, która wraz ze swoimi rodzicami postanawia zwiedzić tajemniczy budynek na drodze do nowego domu. Przechodząc przez bramę, jak się później okazuje przenoszą się do krainy bogów. I wcale nie są tam mile widzianii. Chihiro znajdzie się w prawdziwych tarapatach – rodzice za spróbowanie boskiego pokarmu zostają zamienieni w świnie, a jej szuka całe miasto. Czy dziewczynce uda się uratować rodziców?

Spirited Away - GameBy.pl

Usiądzcie wygodnie na kanapie, włączcie platformę Netflix i zakochajcie się w genialnych animacjach, jakie ma do zaoferowania. Zapraszamy również do zapoznania się z zestawieniem TOP 5 seriali animowanych. Miłego oglądania:)

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły