timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dziś przychodzę do Was z Top 5 wśród seriali animowanych dostępnych na Netflix. Przyznaję, że jako mama oglądam tego całkiem sporo, więc możecie mi zaufać 🙂 Żeby jednak nie zostać posądzoną o dziecinność, wybrałam też trzy propozycje seriali animowanych skierowanych do młodzieży i dorosłych – tu zebrałam wywiad u nastoletniego siostrzeńca i w końcu wiem, dlaczego jego pies nazywa się Morty 🙂

 

Top 5 animowanych seriali na Netflix – Grizzy i lemingi

„Grizzy i lemingi” to jeden z niewielu seriali animowanych, które oglądam chętniej niż moja trzyletnia córka. Pierwszym, co urzekło mnie w tej animacji jest oczywiście poczucie humoru. Niedźwiedź pomieszkujący w chacie leśniczego prowadzi otwartą wojnę ze zorganizowaną grupą niebieskich, skrajnie irytujących lemingów. Ich przygody bywają nieprawdopodobne, ale sposób w jaki bajka została zrealizowana pozwala wkręcić się w każdy odcinek. Dodatkową robotę robi połączenie animacji komputerowej z oldschoolowymi elementami kreskówki. Jedyną rzeczą, której dotąd nie rozpracowałam jest tytuł – dlaczego „Grizzy i lemingi”, a nie „Grizzly i lemingi”?

 

Łowcy trolli

Na „Łowców trolli” natknęłam się, gdy poszukiwałam jakiejś kolorowej bajeczki dla dziewczynki. Dziewczynka zasnęła w połowie pierwszego odcinka, a ja wraz z moim stanowczo pełnoletnim mężem oglądałam serial animowany do 2 w nocy! Przygody trójki nastolatków i gromadki trolli wciągnęły nas w sekundę! Fantastycznie wyreżyserowani bohaterowie, starożytne istoty ukrywające się w cieniu, wartka akcja i ciekawa historia to z pewnością nie było to czego oczekiwałam od Netflixowej bajki, a jednak! Serial ogląda się tak przyjemnie, że trudno się od niego oderwać, a moją pierwszą myślą po jego obejrzeniu było: „Powinni zrobić z tego serial (nieanimowany)! To byłaby petarda!”

 

Rick i Morty

„Rick i Morty” w założeniu miał być parodią fimu „Powrót do przyszłości”, jednak po niespodziewanym sukcesie jaki odniósł zaczął żyć własnym życiem. Produkcja jest numerem jeden w większości rankingów, nie dziwi więc fakt, że doczekała się aż 4 sezonów. Dobrą wiadomością dla fanów ekscentrycznego naukowca Ricka i jego wnuka Mortiego wspólnie przemierzających kosmos jest potwierdzona informacja o zamówieniu kolejnych 70 odcinków! Nasycona ironicznym, często kontrowersyjnym poczuciem humoru animacja dla starszej widowni stała się hitem dzięki inteligentnym żartom, pomysłowej fabule i charakterystycznym postaciom. Dodatkowo serial angażuje widza nawiązując do otaczającej nas popkultury.

 

Najlepsze seriale WSZECHCZASÓW - TOP 10 do obejrzenia na Netflixie!

 

Top 5 animowanych seriali na Netflix – BoJack Horseman

Tytułowy „BoJack Horsman” to przebrzmiały, wypalony ex-gwiazdor z przerostem ego, skłonnościami autodestrukcyjnymi, problemem alkoholowym i kilkoma innymi, mało imponującymi cechami. Jest też jednak wrażliwym i zagubionym… koniem. Miewa lepsze i gorsze dni, styka się z trudnymi sytuacjami ale koniec końców robi co może by utrzymać się na powierzchni. Okraszony niecenzurowanym poczuciem humoru serial Netflixa z założenia jest komedią, jednak poprzez dotykanie i przełamywanie tematów tabu staje się momentami filmem dokumentalnym o nas samych. Wielki sukces „BoJacka Horsemana” potwierdza rosnąca z sezonu na sezon oglądalność oraz niedawno zapowiedziana produkcja szóstej serii!

Bojack Horseman sezon 6 - Gameby.pl

 

 

Top 5 animowanych seriali na Netflix  – Big Mouth

„Big Mouth” To bezpruderyjny serial o dorastaniu. Grupa nastolatków wkracza w okres dojrzewania, zmagając się przy tym z wątpliwymi jego urokami. Większość scen koncentruje się na seksie, masturbacji, narządach płciowych ect. serial jest jednak ciekawy pod względem budowy. Otóż, według twórców serialu za większość nieracjonalnych i gwałtownych zachowań nastolatków odpowiedzialne są potwory-hormony, które regularnie nawiedzają i kontrolują swoje ofiary. „Big Mouth” jest bezpośredni, czasem trochę zbyt bezpośredni, ale w ten sposób dobrze oddaje realia. Dowcipy i komizm sytuacyjny są ok, choć czasem ma się wrażenie, że może mniej znaczyłoby więcej…? Tak czy inaczej „Big Mouth” jest z pewnością oryginalny i ciekawy! Dajcie mu szansę i sprawdźcie czy to propozycja dla Was!

Big Mouth 3 - Gameby.pl

 

 

 

Tutaj wpisz treść artykułu oraz zdjęcia, u góry wpisz przewidywany czas czytania dzieląc liczbe słów przez 200. Np: 600/200 = 3, czyli wpisujemy 3 minuty. Nie usuwajcie wp review ani thrive leads.

[wp-review]