timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Gdy aura za oknem nas nie rozpieszcza, a polska złota jesień powoli zmienia się w wietrzną, szarą chlapę chętniej zaszywamy się w domowym zaciszu w towarzystwie ulubionych filmów. Horror? Komedia? A może Science Fiction? Jeśli Wasza lista bestsellerów już się wyczerpała, rzućcie okiem na nasze TOP 5!

#5 SHUTTER – WIDMO

Jeśli do wybudzenia się z jesiennego letargu wybralibyście dużą dawkę adrenaliny, Shutter – Widmo będzie dla Was pozycją obowiązkową! Rasowy horror z 2004 roku zdobył na tyle dużą popularność, że w 2008 roku doczekał się amerykańskiego remake’u.

Oryginalna – azjatycka – wersja horroru wyrwie Was z fotela, a jeśli dotąd dokuczała Wam senność i znużenie – cóż – przestanie. Tajlandzka produkcja buduje klimat grozy i napięcia w każdej niemal scenie. Fabuła natomiast sprytnie splata kilka intrygujących wątków, które łączą się dopiero w nieprzewidywalnym zakończeniu.

Jeśli jesteśmy przy fabule – warto wnikliwie ją śledzić, gdyż może okazać się, że pozornie kluczowe sceny wcale nimi nie są. Nie będziemy jednak zdradzać zbyt wiele, aby nie psuć Wam zabawy. Możemy napisać jedynie, że horror opowiada historię azjatyckiego fotografa i grupy jego przyjaciół. Profesja głównego bohatera jest tu nie bez znaczenia – ale tego dowiecie się już podczas seansu. Główny bohater w jednej z pierwszych scen uczestniczy w wypadku samochodowym, w którym ginie młoda dziewczyna. Sprawcy będący pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku. Po pewnym czasie wokół nich zaczynają dziać się dziwne rzeczy, mężczyźni zaczynają kolejno umierać w niewyjaśnionych okolicznościach…

#4 AMERICAN PIE

Amerykański komediowy klasyk to prawdziwy hit końcówki lat 90-tych! Historia grupy naiwnych nastolatków, będących u progu dojrzałości seksualnej bawi niezmiennie mimo upływu czasu. American Pie doczekał się aż ośmiu części, co jest niejako potwierdzeniem ogromnego sukcesu produkcji. Najlepsze części to te, w których zobaczymy aktorów z „jedynki”. Komedia, jak wcześniej nakreśliliśmy, opowiada o paczce przyjaciół, których życie kręci się wokół balu maturalnego i pierwszego stosunku. Bohaterowie prześcigają się w pomysłach jak doprowadzić tę sprawę do końca. Wynika z tego – szczęśliwie dla widzów – całe mnóstwo komicznych sytuacji. Mimo tematyki, film z pewnością nie jest wulgarny, wyróżnia się natomiast doskonałym poczuciem humoru i przyjemną fabułą. Jeśli macie ochotę na lekką i bawiącą do łez komedię, polecamy serię American Pie!

#3 FACECI W CZERNI

Dla fanów komedii science fiction mamy oczywiście Facetów w czerni! Agenci K (Tommy Lee Jones) i J (Will Smith) są pracownikami ściśle tajnej rządowej instytucji do spraw ukrywających się na Ziemi kosmitów. Fabuła opowiada o misji uratowania planety przez doświadczonego agenta K i żółtodzioba – agenta J, w międzyczasie muszą pilnować aby żaden człowiek nie dowiedział się o istnieniu agencji, kosmitów a także ich samych. Film doczekał się dwóch kontynuacji – w 2002 i 2012 roku. Wśród wielu nagród i nominacji „Facetom w czerni” udało się zdobyć tę najważniejszą – Oscara za najlepszą charakteryzację. Jeżeli lubicie klimat sci-fi kultowa komedia będzie strzałem w dziesiątke!

 

#2 PRETTY WOMAN

Komedia Romantyczna na deszczowy wieczór? Nalejcie sobie lampkę wina i rozsiądźcie w fotelu bo wybór może być tylko jeden! Pretty Woman! Nawet jeśli oglądaliście go już sto razy z chęcią obejrzycie go po raz sto pierwszy prawda? Pretty Woman to film z gatunku nigdy nie starzejących się, filmów dobrych na wszystko. Pewnie wiecie o czym jest, ale dla przyzwoitości pokrótce przybliżymy fabułę. Główna bohaterka Vivian Ward – w tej roli zobaczycie oszałamiającą Julię Roberts – jest prostytutką. Pewnej nocy z jej usług postanawia skorzystać młody, przystojny milioner. W ten sposób drogi dwojga ludzi z różnych światów łączą się, a ich krótkie spotkanie, zamienia się w dłuższą relację, aby w końcu przerodzić się w miłość. Nieco zmodyfikowana i przystosowana do realiów lat dziewięćdziesiątych historia Kopciuszka podpiła serca widzów i zyskała miano królowej komedii romantycznych!

#1 PAN I PANI SMITH

I wreszcie numer jeden! W zestawieniu wygrała komedia sensacyjna z Angeliną Jolie i Bradem Pittem w rolach głównych. Film o losach dwójki szpiegów pobił rekordy oglądalności w 2005 roku. Pełna akcji i humoru komedia opowiada historię małżeństwa, w którym wygasł żar uczuć, a codzienne domowe obowiązki zabiły w małżonkach całą spontaniczność. Para żyje w przekonaniu, że ich druga połówka to przeciętny Kowalski – a może raczej Smith. Tymczasem oboje są szpiegami w konkurencyjnych agencjach. Dopiero w momencie, gdy dowiadują się o swoich profesjach, oraz o zleceniu likwidacji partnera do ich związku powraca Pasja przez wielkie P! Świetne tempo, fabuła, efekty specjalne i gra aktorska nie pozwolą Wam się nudzić nawet przez chwilę! Co tam jesienna zawierucha! Po obejrzeniu Pana i Pani Smith będziecie mieli ochotę wyskoczyć na paintball!

 

[wp-review]