timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Klawiatura dla graczy, myszka dla graczy, monitor dla graczy, specjalny szampon dla graczy, energetyk dedykowany społeczności graczy. Taki przykładów można by było wymieniać jeszcze więcej, jednak znany wszystkim Qualcomm wyszedł z nową inicjatywą.

Co planują giganci?

Wyżej wymieniona firma, wspierana przez znanego Asusa, postanawia wprowadzić na rynek smartfon, zupełnie inny od tych, które są powszechnie dostępne. Ów smartfon będzie dedykowany dla graczy. Choć można się domyślać, iż taki model telefonu będzie istnym potworem tak, nie znamy dokładnej specyfikacji. Wiele spekulacji pada w kierunku specyfikacji serii telefonów ROG Phone. Dlaczego akurat ROG? A to dlatego, że nowy smartfon będzie dzielił dużą cześć właśnie ROG’em. W tej współpracy za części hardware’owe odpowiedzialny będzie Asus. Pomoże on również w tworzeniu wyświetlacza oraz akumulatora. Lecz plotki dotyczą również wyposażenia smartfonu w nowy system Snapdragon 85, który będzie prezentowany na początku grudnia. System ten będzie o tyle ważny, że będzie on odpowiednio zoptymalizowany, dzięki temu chłodzenie oraz częstotliwość taktowania będzie na zadowalającym poziomie. Nie wiadomo również czy Qualcomm stworzy własną nakładkę dla androida, czy jednak postawi na bezpieczną nakładkę Googla. Wiele również się spekuluje na temat samej premiery smartfonu. Według różnych przecieków premiera ma odbyć się w tym samym dniu co premiera Snapdragona. Czy jest możliwe, aby stworzyć porządny telefon w zaledwie trzy miesiące? Niedługo, będziemy mogli odpowiedzieć na takie pytanie.

Co wyniknie z tej współpracy?

Choć taka współpraca może przynieść coś dobrego? Tak, czy jest ogólnie tworzyć telefon specjalnie dla graczy? Qualcomm chce poważnie podjeść do tematu i to widać, jednak czy, aby graczy zachwyci takie urządzenie? Być może gracze mobilni będą zadowoleni a stanowią nie tak mała grupę jeśli chodzi o społeczność graczy. Można zakładać, że dla smartfonu powstaną specjalne przyciski, które pozwolą nam na dłuższą grę. Jednak moim zdaniem taki ruch jest niepotrzebny. Nie sądzę, aby taki telefon był potrzebny. Każdy z nas posiada konsolę lub komputer. Jeśli jesteśmy w podróży możemy wziąć ze sobą laptop. Wiem, że telefon zabiera nie aż tak dużo miejsca.

Choć nie znamy tak wielu szczegółów projektu, tak warto się nad nim pochylić i śledzić. Jeśli ten projekt wypali, będzie on czym w rodzaju nowej ścieżki sprzętowej dla graczy. Z drugiej strony mam wrażenie, że robienie tylu rzeczy z dopiskiem ” dla gracza” to przesada. Na rynku jest tyle różnych rzeczy, które nie mają tej „łatki” a spełniają swoją funkcję bardzo dobrze. Co o tym myślicie? Czy taki telefon jest czyś dobrym czy nie? Śledźcie projekt i przekonajcie się sami.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły