timerPrzewidywany czas czytania to 5 minut.

Święta to czas nie tylko rodzinnych spotkań, ale także pora, kiedy możemy zaszyć się w domu pod kocem i z kubkiem kawy i kawałkiem makowca. Kanały telewizyjne serwują nam wtedy całą masę świątecznych hitów na czele z… Kevinem rzecz jasna. Jeśli w tym roku macie ochotę na coś innego, to czytajcie dalej!

Zimowy romans

Rosyjska propozycja, która zasila bibliotekę Neflixa opowiada historię prosto z zimowego Sankt Petersburga. Jeśli lubicie typowe opowieści, ale podane w odrobinę inny sposób, to film jest dla Was! To historia opowiadająca o miłości ludzi z dwóch różnych sfer, córki arystokraty i złodziejaszka. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Ekspres polarny

To film animowany i chociaż ma już blisko dwadzieścia lat, to niezmiennie zachwyca swoją niebywałą wrażliwością i magią. Główny bohater, kilkuletni chłopiec, który nie wierzy w Świętego Mikołaja, zostaje obudzony przez tytułowy ekspres. Wsiada do pociągu, który zabiera go aż na Biegun Północny do siedziby Mikołaja. Film także znajdziecie na Netflixie!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

Kronika świąteczna

Film z 2018 roku opowiada historię dwójki rodzeństwa, które pragnie nagrać Świętego Mikołaja. Niestety ich plan powoduje więcej szkody niż pożytku i Kate razem z Teddy’m muszą postarać się, aby świąteczna tradycja przetrwała. To ciepła opowieść, która będzie idealna dla całej rodziny. Jeśli film szczególnie przypadnie Wam do gustu, to czeka na Was druga część. Obie dostępne na Netflixie.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa

Brytyjsko-amerykańska ekranizacja książki, to niewątpliwie wspomnienie dzieciństwa, do którego miło się wraca. Chyba nie muszę nikomu przypominać, że film opowiada historię czwórki rodzeństwa Pevensie, które uciekając przed wojną znajduje azyl w starym domu na prowincji. Pewnego dnia podczas zabawy w chowanego, mała Łucja odnajduje przejście w szafie do tajemniczej krainy Narnii.

Listy do M.

Ten film zdecydowanie stał się już naszym polskim świątecznym klasykiem i aż ciężko uwierzyć, to w tym roku skończył 10 lat. Zachęcam Was do przyjrzenia się kolejnym częściom, szczególnie czwartej, która miała premierę tej zimy poza okresem świątecznym. Niezmienną dla wszystkich odsłon jest obecność Mikołaja i w tej roli oczywiście Tomasz Karolak. Poza tym nastrojowy soundtrack, cieszące oko wnętrza i gotowa na święta Warszawa, w której wszyscy przypadkiem na siebie wpadają.

 

Top 5 filmów na święta, czyli co obejrzeć zamiast Kevina – co jeszcze?

Nawet jeśli nie wyobrażacie sobie świąt bez uroczego rozrabiaki, to wymienione propozycje wykorzystajcie na pozostałe świąteczne dni. Jeśli nadal szukacie filmu dla siebie, to w ostatnim czasie mogliście u nas przeczytać o kilku świątecznych nowościach. Miłego oglądania i Wesołych Świąt!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły