timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Tym razem coś dla fanów „Inspektora Gadżet”, „Sherlocka Holmesa” i oczywiście super detektywa z serialu „ Rodziny Treflików”, która była inspiracją dla serii gier w tym naszej tytułowej „Spy Guy” od Trefla. Gra jest dedykowana od 5 roku życia i 1-4 graczy, więc można też grać samemu w tą grę.

Spy Guy – Zasady gry

Teraz trochę o zasadach. Jest to gra kooperacyjna, w której osoby wcielają się w postać tytułowego Spy Guya, którego zadaniem jest złapać Doktora Moritz. W zależności od tego w ile osób uczestniczy w grze pionek Doktora Moritza rozpoczyna na innym polu grę. W rozgrywce występują dwie tury. Pierwsza Spy Guya, w której jest odkrywana jedna karta poszlaki, pokazuje ona przedmiot, który gracze muszą w tej turze znaleźć, po odkryciu karty, od razu obraca się klepsydrę.

Gdy komuś uda się znaleźć symbol z karty, kładzie na nim niebieski znacznik i obraca kolejną kartę. Gdy piasek w klepsydrze się przesypie nie można dokładać już znaczników. Na koniec pionek detektywa przesuwa się o tyle pól ile poszlak udało się odnaleźć i zdejmuje się znaczniki poszlak, które będą potrzebne w kolejnej rundzie. W turze Doktora Moritza, przesuwa się jego pionek w kierunku portu/mety tyle pól ile śladów butów widać na kartach znalezionych poszlak. Grę można wygrać dostając się na pole gdzie znajduje się pionek złoczyńcy lub dalszych polach.

Spy Guy – Warto zagrać?

Kolejna gra z serii „Rodzina Treflików”, a jednocześnie wnosi do serii coś nowego, tym razem jest to kooperacja graczy. Ciekawa gra, w której każdy szczegół i spostrzegawczość się liczy. Coś dla fanów szukaniu różnic między obrazkami i szczegółów. Według mnie to dobre 7/10 z tym, że jest to bardzo dobra opcja dla dziecka, żeby grało samo, z rówieśnikami czy rodziną i poćwiczyć skupienie i spostrzegawczość.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]