timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Locke and Key to serial opowiadający historię trójki dzieci i jej matki, która po śmierci ojca, zdecydowała się przeprowadzić do nowego miejsca. Okazuje się, że nie jest to zwyczajny dom, lecz pełna przerażających mocy i tajemnic willa. Rodzina Locke nie wie na co się zdecydowała zamieszkując w domu pełnym kluczy. Od teraz muszą mierzyć się z tajemnicami, które niekoniecznie przyniosą im spokojne i szczęśliwe życie…

Jeśli lubicie opowieści pełne tajemnic z odrobiną grozy, przedstawiamy Wam poniżej kilka pozycji, które klimatem i tematami przypominają serial Locke and Key.

Najlepsze seriale podobne do Locke and Key – lista

The OA

Dwusezonowy serial przedstawiający niebywałą historię dziewczyny, która przez siedem lat była uznana za zaginioną. Po niespełna siedmiu latach wraca w swoje rodzinne strony. Jest jednak jeden kluczowy element, który całkowicie odmienia jej życie. Od czasu powrotu do domu kobieta odzyskuje wzrok, a także panuje nad nadprzyrodzonymi mocami. Serial The OA dostał kilka nominacji, więc jeśli jesteś fanem tajemnic i świata fantasy koniecznie sprawdź tę pozycję.

The Society

Amerykański serial przedstawiający losy grupy nastolatków, którzy nie wiadomo z jakiego powodu trafiają do nieznanego im wcześniej miejsca. Próbują za wszelką cenę znaleźć sposób by wrócić do swoich domów, jednak nie jest to łatwe zadanie. Od teraz muszą współpracować, aby misja powrotu się udała. The Society to pozycja pełna zagadek, a także ciężkich wyborów młodych osób.

The Chilling Adventures of Sabrina

Hit serialowy ostatnich lat. Serial przepełniony magią i tajemniczym klimatem. Opowiada losy Sabriny, która na co dzień musi zmagać się z wieloma trudnościami, które są obecne w jej życiu tylko dlatego, że jest czarownicą. Musi radzić sobie z życiem zwykłej nastolatki, lecz oprócz tego, prowadzić walkę z magicznymi istotami.

Chilling Adventures of Sabrina - seriale podobne do Locke and Key

Dark

Kolejny serial Netlixa, który osiągnął ogromny sukces. Znajduje się nawet w topce najlepszych seriali na świecie. Polecany wszystkim osobom, które są fanami sekretów i wielkich emocji na ekranie. Tutaj głównym tematem jest ukazanie losów i zawiłych relacji u czterech różnych rodzin. Łączy je jedno. Jest to motyw zaginięcia dwójki małych dzieci…

Dark - seriale podobne do Locke and Key

Riverdale

Bardzo popularny serial opowiadający losy licealistów zamieszkujących miasteczko Riverdale. Niestety, na mieszkańców czyha wiele niebezpieczeństw. Nagle ginie jeden z członków jednej z rodzin. Wszyscy mieszkańcy są poruszeni tym zdarzeniem, dlatego na własną rękę rozpoczynają śledztwo. Jest to jedynie początek ich problemów…

Riverdale - seriale podobne do Locke and Key

To już wszystkie propozycję seriali podobnych do Locke and Key od nas. Groza, nadprzyrodzone moce i niewyjaśnione sprawy – to wszystko znajdziecie w powyższych pozycjach! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły