timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Whatsapp to aplikacja, którą kojarzy praktycznie każdy. W samej Polsce korzysta z niej ponad 13 milionów ludzi. Ciężko tak naprawdę stwierdzić, czemu jest ona aż tak popularna. Messenger, Instagram czy Snapchat przewyższają ją pod względem nowych udogodnień. Podczas, gdy inne platformy prześcigają się pod względem zadowalania użytkownika, Whatsapp jest poza tym całym wyścigiem. Meta stwierdziła chyba jednak, że nie powinno to dłużej wyglądać w ten sposób.

Whatsapp – Nowe funkcje przydadzą się wszystkim

Jedną z największych przywar aplikacji był fakt okropnej jakości przesyłanych zdjęć. Aż trudno uwierzyć, że nie zmienił się on od 2012 roku. Platforma przez cały ten czas oferowała wysyłanie fotografii w rozdzielczości 1,6 Megapiksela.

Najnowsza wersja beta wprowadza nowość w postaci znacznie lepiej wyglądających zdjęć. Od teraz będzie możliwe ustalenie jakości fotek. Twórcy chwalą się, że w końcu fotografie osiągną rozdzielczość HD. Na smartfonach z Androidem będzie to 11 MP, a na iOS odpowiednio 9,1 MP. Whatsapp - Gameby.pl

Poprawa jakości zdjęć to zmiana zdecydowanie potrzebna. Szkoda jednak, że trzeba było na nią tak długo czekać. Na szczęście od teraz użytkownicy platformy będą mogli dzielić się między sobą wyraźnymi zdjęciami. Otrzymają one specjalne oznaczenie, na wypadek, gdyby ktoś chciał pobrać wysłany mu plik.

Whatsapp – Kanały

Do aplikacji trafią również kanały, zupełnie nowa funkcjonalność. Swoją specyfiką przypominają one nieco pokoje na Twitterze. Całość ma jednak bardziej przypominać grupy, konkretnie grupy tematyczne. Twórcy zapewniają, że wyszukanie danego tematu i dołączenie do dyskusji ma być niesamowicie proste. Oznacza to zatem, że kanały będą przypominały fora, na których zgromadzeni trzymają się jednego, konkretnego tematu.

Funkcja kanałów zapewni również użytkownikom anonimowość. Testować to rozwiązanie mogą już mieszkańcy Singapuru i Kolumbii.

Whatsapp – Niezwykle istotne zmiany

Tak naprawdę ciężko jest mi wypowiadać się na temat Whatsappa. Cały fenomen aplikacji jest dla mnie nieco niezrozumiały. Zmiana dotycząca jakości zdjęć dopiero w 2023 roku? To brzmi jak słaby żart. Mimo to platforma wciąż gromadzi mnóstwo osób, chcących korzystać z niej na co dzień. Whatsapp - Gameby.pl

Fani Whatsappa mogą się zatem cieszyć. Zmiany choć drobne, powinny uczynić korzystanie z aplikacji łatwiejszym i przyjemniejszym.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły