timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Okazuje się, że nawet w kwestiach tak stałych i niezmiennych, jak dostępność systemu operacyjnego, może zmienić się naprawdę sporo. Rynek zmienia się teraz niezwykle szybko. Firmy wciąż muszą poszukiwać nowych rozwiązań, które będą w stanie spełnić wygórowane oczekiwania. Do tego dochodzi błyskawiczny rozwój technologii, zmieniający to, w jaki sposób patrzymy na internetowy świat. Ostatnio do sieci trafiły informacje, na temat planów Microsoftu, dotyczących Windowsa 11. Czas szykować się na zmiany.

Windows 11 – System operacyjny w chmurze?

Całkiem niedawno do internetu trafiła prezentacja wewnętrzna Microsoftu z czerwca 2022. Stało się to za sprawą FTC – Federal Trade Commission, prowadzącej działania związane z przejęciem przez firmę Blizzarda. W prezentacji pojawiło się kilka ciekawych zalążków projektów, które firma brała pod uwagę.

Jednym z nich jest idea umieszczenia Windowsa 11 w chmurze. Nie znamy co prawda szczegółów projektu, ale można się domyślać na czym miałby on polegać. System w takiej formie jest już udostępniany biznesowym klientom. Dostęp do systemu byłby możliwy, bez instalowania go na swoim urządzeniu. Firma twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu, będzie w stanie zapewnić użytkownikom ulepszone usługi. Również takie oparte na AI. Sztucznej inteligencji nie mogło tu przecież zabraknąć. Windows 11 - Gameby.pl

Co istotne, w prezentacji pojawił się również pomysł modelu subskrypcyjnego. W połączeniu z chmurą, umożliwiałby on dostęp do Windowsa 11 w dowolnym czasie, z dowolnego urządzenia. Ciężko jednak jak na razie ocenić ten plan. Abonament większości osób kojarzy się z uciążliwymi płatnościami. System operacyjny jest jednak rzeczą, którą najłatwiej jest kupić raz, a potem mieć z nią już święty spokój.

Windows 11 – Mglista przyszłość

Warto pamiętać, że przedstawione informacje to tylko część wewnętrznej prezentacji. Nie wiadomo tak naprawdę, jak Microsoft teraz zapatruje się na ukazane wówczas pomysły. Być może firma zdecydowała się z nich wycofać albo zmienić je w drastyczny sposób. Windows 11 - Gameby.pl

Usługa abonamentowa oraz Windows w chmurze byłyby jednak ciekawą rzeczą. Z pewnością otworzyłoby to firmę oraz użytkowników na nowe możliwości.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły