timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Premiera, która pojawiła się dosyć nieoczekiwanie. Aktualizację Wiedźmina planowano bowiem już od jakiegoś czasu. Niestety była ona wiecznie przekładana, aż do teraz. Już niedługo Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje w wersji na konsole nowej generacji. Zmiana dotyczyć będzie również wersji PC. Gracze otrzymają wiele nowości, które polepszą rozgrywkę i pozwolą na nowo wsiąknąć w od lat uwielbiany tytuł.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ogromna aktualizacja

Nowa wersja gry ma zadebiutować 14 grudnia 2022. Będzie ona dostępna dla wszystkich graczy, którzy zakupili grę na PC, PS4 lub Xbox One. W sklepach pojawi się za to dedykowana wersja na konsole nowej generacji.

Aktualizacja jest potężna. Powstała bowiem po to, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał nowej generacji sprzętu. Nie oszukujmy się. Chociaż wszyscy kochamy Wiedźmina, nie można stwierdzić, że produkcja nie zestarzała się przez kilka lat od premiery. Wykorzystanie najnowszych technologii pozwoli dać tytułowi drugie życie. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Gameby.pl

Wśród najważniejszych nowości, gracze otrzymają lepiej zoptymalizowaną wersję gry. Poprawiona została grafika, będzie też możliwość korzystania z ray tracingu. Dodatkowo pojawią się zintegrowane z grą mody, stworzone przez społeczność graczy. Jedną z bardziej wyczekiwanych poprawek będzie skrócenie czasu ekranów ładowania. Od teraz nie będziemy skazani na czekanie w nieskończoność przy opcji szybkiej podróży.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Zawartość inspirowana serialem

W nowej wersji gry ma pojawić się także zawartość inspirowana serialem Netflix. Twórcy nie zdradzili jeszcze co konkretnie mają na myśli. Być może będą to nowe elementy wyposażenie, a może dodatkowe misje.

Warto dodać, że aktualizacja na konsole starszej generacji, takie jak PS4, Xbox One i Nintendo Switch pojawi się nieco później. Nie uświadczymy w niej jednak aż tak wielkich zmian. Wszystko wynika z ograniczeń sprzętowych. Posiadacze tychże konsol mogą liczyć na poprawę wydajności, polepszenie grafiki oraz serialowe nawiązania. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Gameby.pl

Dobrze, że CD Projekt w końcu dał radę wprowadzić aktualizację w życie. Z pewnością sprawi ona, że nawet osoby, które dawno ukończyły grę, chętnie do niej powrócą. Pozostaje nam liczyć na brak problemów z wydajnością i działaniem produkcji. Miejmy nadzieję, że tym razem studio zbytnio się nie pospieszyło.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły