timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Od 14 września na platformie streamingowej Apple TV+ widzowie mogą oglądać nowy film w reżyserii Petera Farelly’ego, czyli Wielka ofensywa piwna. Przedstawia na prawdę zwariowaną historię pewnego Amerykanina – Chickiego Donohue’a. Mężczyzna na co dzień nie robi nic konkretnego, nie ma żadnej pracy, spotyka się ze znajomymi i pije duże ilości piwa. Pewnego dnia, podczas wypadu do baru decyduje się na wielką misję. Od teraz jego zadaniem jest dostarczyć piwo swoim przyjaciołom, którzy aktualnie walczą w wojnie w Wietnamie. Brzmi na coś zupełnie szalonego, prawda?

Zack Efron na ekranie

W głównej roli możemy zobaczyć Zacka Efrona, aktora znanego z takich filmów jak High School Musical czy Podły, okrutny, zły. Wciela się tutaj w Chickiego, który postanawia dostarczyć złocisty napój swoim przyjaciołom. To zadanie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ musi wkroczyć samodzielnie na teren wojny. Swoją misję zaczyna od spakowania najpotrzebniejszej rzeczy, czyli piw. Kolejnym krokiem jest przetransportowanie się do celu. Chickie decyduje się więc wsiąść do najbliższego statku, który zabierze go do Wietnamu.

 

Wojna w Wietnamie według Chickiego

Życie na froncie jest niezwykle niebezpieczne. Chickie podejmując pochopnie decyzję nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Krew, broń i strzały były od teraz jego nową codziennością. Na szczęście nasz bohater ma sporo szczęścia, bo jakimś cudem udaje mu się przeżyć bez wcześniejszego przygotowania. Jego przyjaciele odpowiednio o niego dbają. Życie Chickiego zmienia się o 180 stopni i teraz musi zmienić swoje lekkomyślne podejście do życia i zacząć ratować siebie i innych.

Komedia czy dramat wojenny?

Czy mimo poruszanego tematu wojny w Wietnamie i jej okrucieństw jest to poważny film? Patrząc na przedstawienie głównej postaci i odrobiny humoru nie można brać tego zbyt na poważnie. Skłaniam się raczej, aby zaliczyć tę pozycję filmową do gatunku komedii. Poza tym warto zastanowić się nad tym, kto odważyłby się wyruszyć na wojnę w celu dostarczenia kolegom piwa…

The Greatest Beer Run Ever

Czy warto obejrzeć film Wielka ofensywa piwna?

Mimo, że pozycja nie należy do najbardziej ambitnych filmów to potrafi zaciekawić widza. Ponadto, na ekranie zobaczymy wcześniej wspomnianego Zaca Efrona, a dodatkowo takich aktorów jak Russell Crowe oraz Bill Murray. Nie jest to najwyższych lotów dramat wojenny, ale przedstawia w pewnym sensie realia konfliktów zbrojnych oraz ich tragedię. Warto sprawdzić i samodzielnie wydać osąd. Wielka ofensywa piwna dostępna już na Apple TV+!

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie AppleTV+

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły