timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Początek lipca okazał się niezwykle interesujący, szczególnie dla fanów Wiedźmina. Wszystko za sprawą wydarzenia, które odbyło się 9 i 10 lipca. Chodzi oczywiście o WitcherCon. To pierwszy taki w historii event, skupiający fanów gier, komiksów, serialu i wszystkiego co związane z uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Transmisje z wydarzenia dostępne na Youtube oraz Twitchu cieszyły ogromną popularnością. W czasie ich trwania przedstawiono wiele nadchodzących premier. Nie zabrakło również konceptów, trailerów i zapowiedzi. Dowiedzcie się co czeka na fanów Wiedźmina w niedalekiej przyszłości.

WitcherCon - Gameby.pl

WitcherCon – Nadchodzące premiery

Podczas eventu działo się naprawdę dużo. Mogliśmy obejrzeć wywiady przeprowadzane z aktorami z Wiedźmina Netflixa. Były one obszerne, przez co fani mogli dowiedzieć się wiele na temat kulisów serialu.

Zapowiedziano również anime, mające ukazać się na Netflixie już 23 sierpnia. Ma ono nosić nazwę Wiedźmin: Zmora wilka. Wiemy, że ma opowiadać o losach Vesemira. Oczywiście, nie mogło obejść się bez informacji o kolejnym sezonie Wiedźmina. Premiera kolejnych odcinków ma nastąpić jeszcze w tym roku, a konkretnie 17 grudnia. Twórcy przedstawili trailery obu wyżej wymienionych produkcji. Trzeba przyznać, że wyglądają one obiecująco.

WitcherCon - Gameby.pl

To jednak nie koniec. Podczas wydarzenia fani mogli obejrzeć wywiad z twórcami pierwszego Wiedźmina. Pojawiły się również dodatkowe informacje dotyczące Witcher: Monster Slayer – gry mobilnej przypominającej Pokemon: Go. Jej premiera ma nastąpić już niebawem, bo 21 lipca. Otrzymaliśmy także informacje na temat nowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon. Gra ma być dostosowana do najnowszych standardów, które oferuje chociażby Playstation 5. Pojawi się w niej również zawartość nawiązująca do serialu Netflixa.

WitcherCon - Gameby.pl

Event był pełen zapowiedzi komiksów w uniwersum Wiedźmina. Wszystkie z nich prezentowały się oryginalnie i interesująco. Jest to jednak raczej coś dla naprawdę zaangażowanych członków społeczności.

WitcherCon – Darmowe prezenty dla fanów

W związku z WitcherConem CD Projekt przygotował dla fanów prezenty, możliwe do odebrania tutaj. Wśród nich znajdziemy komiks Dzieci Lisicy oraz Kompendium o świecie gier oba w formie ebooku. Wśród gratisów znajduje się też Koncert Video Game Show – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na koniec coś dla graczy GWINTa. Mogą oni uzyskać 4 specjalne karty do gry. Musicie jednak się spieszyć. Prezenty są możliwe do odebrania jedynie do 19:00 12 lipca.

WitcherCon - Gameby.pl

WitcherCon to z pewnością wydarzenie, które zostanie pozytywnie zapamiętane przez społeczność. Event sprostał oczekiwaniom fanów, którzy już czekają na przyszłoroczną edycję.

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły