timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Chwilę temu miała miejsce dość głośna premiera netflixowego Wiedźmina. Serial szczególnie wśród Polaków od razu został bardzo dobrze przyjęty. Mimo tego, ma on jedną, dosyć istotną wadę. Mianowicie, jest bardzo krótki. 8 odcinków to zdecydowanie za mało, aby dać się porwać klimatowi produkcji. Co więc zrobić w takim wypadku? Można oczywiście sprawdzić także inne rzeczy, stworzone na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Ale co jeśli chcemy czegoś nowego, jednocześnie wciąż podobnego do nowo powstałego serialu. Zobaczcie więc seriale podobne do Wiedźmina – moje TOP 5!

Nie oglądałeś jeszcze Wiedźmina? Oto, co musisz wiedzieć przed seansem serialu!

TOP 5 Seriale podobne do Wiedźmina!

Grimm

Grimm to podobnie do Wiedźmina, serial fantasy. Od 2011 roku powstało aż 6 sezonów, także o szybki koniec nie trzeba się martwić. Baśniowa, fantazyjna otoczka produkcji, wymieszana z wydarzeniami, dziejącymi się w prawdziwym świecie, nadają Grimmowi niezwykłego klimatu. Gdyby ktoś nie miał dosyć, po i tak długim serialu, na jego podstawie powstały również powieści. Akurat te gorąco polecam.

Grimm - Seriale podobne do Wiedźmina

Gra o Tron

O Grze o Tron wypowiadaliśmy się na GameBy już wiele razy. Czasem były to całkiem pochlebne komentarze, w innych przypadkach, ostrzejsza krytyka. Niemniej jednak serial jest niezwykle podobny do Wiedźmina.

Według mnie to jego najlepszy ,,substytut” z całego zestawienia. Przede wszystkim Gra o Tron oferuje rozwinięte uniwersum oraz świat, w którym dzieją się wydarzenia. Elementy fantasy i wartka akcja także sprawiają, że serial ogląda się z przyjemnością i zaangażowaniem. Polecam wszystkim, którzy jeszcze go nie widzieli.

Gra o Tron - Seriale podobne do Wiedźmina

Wikingowie

Jesteśmy właśnie w trakcie emisji piątego sezonu Wikingów. Serial przez lata zdołał zgromadzić wielką rzeszę fanów i stał się rozpoznawalny na całym świecie. Może trochę mniej nawiązuje do Wiedźmina, jeśli chodzi np. o świat fantasy. Jednak klimat serialu zauważalnie przypomina produkcję na podstawie serii Sapkowskiego. Wojownicy, władcy, walki z bronią białą. To wszystko sprawia, że serial mimo swojej odmienności, docenią fani Wiedźmina.

Wikingowie - Seriale podobne do Wiedźmina

Upadek królestwa

Upadek królestwa jest już chyba najmniej podobną produkcją do Wiedźmina. Postanowiłem jednak umieścić serial na tej liście, ponieważ bardzo dobrze przedstawia on o rycerskim, zamkowym klimat. Produkcja jest całkiem długa, a do tego zajmująca. Jest doskonałym przykładem tego, jak stworzyć dobry, oparty na tematyce średniowiecza serial, porównując go na przykład z Koroną królów.

Upadek Królestwa - Seriale podobne do Wiedźmina

Inne alternatywy

Nie zapominajmy również o starszych produkcjach fantasy, które również potrafiły urzec niejedną osobę. Najczęściej nie będą to seriale, ale weźmy pod uwagę to, że takich filmów jest naprawdę sporo.

podobnych do Wiedźmina - Gameby.pl

Trylogia Władcy Pierścieni to jeden z najlepszych przykładów. Obejrzenie wszystkich części zajmuje około 11 godzin (to więcej niż wszystkie odcinki Wiedźmina razem wzięte).

Seriale podobne do Wiedźmina – Podsumowanie

To było moje subiektywne Top 5, ale pewnością znajdzie się jeszcze wiele filmów i seriali fantasy, które mogą przypaść wam do gustu.  Akurat ten gatunek filmowy nie jest aż tak rozwinięty, jak mogłoby się wydawać, jednak bez obaw. Wystarczy odpowiednio poszukać.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły