timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dziś się Wam pochwalę tym, że mam na swojej półce kolejną imprezową grę słowną. Refleks to według słownika umiejętność reagowania na bodźce. Przydaje się on nam w teleturniejach, podczas jazdy samochodem, czy też w sytuacji, gdzie chcemy kogoś lub coś uratować od wypadku. Nam, planszówkowiczom refleks też jest potrzebny by wygrać. Dziś o bardzo szybkiej grze słownej wydawnictwa REBEL. Zagrajmy w Wymyśl to!

Skrót zasad Wymyśl To!

Po przygotowaniu talii liter oraz kart z kategoriami, lider gry losuje literę i kategorię. Zadanie jest bardzo proste: Kto pierwszy wymyśli poprawny wyraz rozpoczynający się na daną literę i pasuje ona do aktualnej kategorii, wygrywa rundę i symbolizuje to zebraniem tematu. Wśród kategorii są PUŁAPKI, czyli karty zmieniające nieco przebieg gry.

 • Kto będzie ostatni, czyli kto zna odpowiedź, ten mówi. Rundę wygrywa ostatnia osoba, która wymyśliła poprawną odpowiedź
 • Kto potrafi dłużej?/ Kto potrafi krócej?: Znowu gra na zasadzie, kto wie ten mówi, lecz kolejne odpowiedzi muszą być literowo dłuższe/krótsze od poprzednich. Rundę wygrywa ostatni odpowiadający
 • Kto da więcej?: Czas na zakłady. Pytanie jest proste: Ile poprawnych odpowiedzi udzielisz w ciągu 60 sekund? Wygrasz – dostajesz punkty za temat, przegrasz- dostajesz ujemne punkty za literę

Gra kończy się odkryciem ostatniej litery i po podliczeniu punktów najbogatszy w znaki wygrywa.

Wymyśl To! -GameBy.pl

Ocena

Ocenę wyglądu tej gry pozostawiam Wam, gdyż sami widzicie, jaka ona jest. Ja mogę od siebie dodać, że karty są dobrej jakości, pudełko jest całkiem udane i niewielkie. Sama gra nie zajmuje dużo miejsca, więc zabrać ją możecie wszędzie.

W gry słowne, które mają mechanizm “Kto pierwszy ten lepszy” grałem kilka razy. Tymi tytułami były SłowoStwory, Kieszonkowy Bystrzak, więc dla mnie to nic nowego. Oczywiście są różnice pomiędzy tamtymi tytułami, a “Wymyśl to!”. Pierwszą z nich jest elastyczność. Niby instrukcja mówi swoje, ale nikt nam głowy nie urwie za skrócenie sobie gry do rund 5/10 czy też do 7 zwycięstw. Po wtóre to lista kategorii, która odbiega bardzo od gry w inteligencję, a przypomina nieco pytania z familiady. Niby rebel taka familijna firma, ale potrafi zaspokoić dorosłe dusze kategorią “Coś wulgarnego, którym można się wykląć za wszystkie czasy. Ta kategoria jest po prostu … (Niestety nie mogę tutaj kląć, ponieważ wkurwiłbym przełożonych). Fajna baza haseł – dobra rzecz. Oczywiście te pułapki zabawę urozmaicają i moim zdaniem są one fajniejsze od tego ogranego “Kto pierwszy ten lepszy”.

Powoli tymi podobnymi do siebie słownymi wyścigówkami jestem znudzony, ale jak ktoś chce spróbować w grach słownych, to zapraszam do gry w “Wymyśl to!”, zapewne mu się to spodoba, będzie prosił o więcej planszówek i kto wie… może zostanie kolejnym recenzentem popularyzującym to hobby. Dla mnie, jak i dla moich testerów jest to kolejna przyjemna gra słowna..

Na koniec

“Wymyśl to!” jest niezłą grą imprezową, wykorzystującą wyścigowy schemat gry słownej, w której trzeba szybko myśleć i jeszcze szybciej mówić. To pudełko jest dobrze skrojone i pozwala na dosyć dobrą zabawę, lecz nic odkrywczego w niej nie znajdziecie (pomyśl-> bądź najszybszy-> wygraj kartę). To jest taka dobra rozgrzewka przed większymi grami imprezowymi. Mnie nie urwało, ani nie porwało zbytnio. Sorry Rebel.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Wymyśl to! na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 5/10
  Pomysł - 5/10
 • 5/10
  Grywalność - 5/10
5.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły