timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Kto zna serial animowany „Rodzinę Treflików”? Oto „Zig Zap” od Trefla, czyli gra inspirowana właśnie tą bajką dla młodszych. Stąd gra jest dedykowana od 5 lat i dla 2-4 graczy. W tej rozgrywce gracze wcielają się w różne zwierzątka, w tym do wyboru: lis, królik, świnka i piesek.

Zig Zap – Jak grać żeby wygra?

Celem gry jest dotarcie do pola z Treflikiem, jednak przejście pól nie zależy od żadnej kostki, tylko od zdobytych kart ze swoim zwierzątkiem. Każdy gracz na początku wybiera swoją parę uszu, a kolor opaski odpowiada kolorowi pionków. Rozgrywka rozpoczyna się o tego, że gracz odkrywa jedną kartę obrazkiem do góry, w miejscu dostępnym w równej odległości dla wszystkich graczy.

Na karcie widnieje jedno lub więcej zwierząt. Zadaniem osób jest złapanie packą karty, gdzie widnieje zwierzę pasujące do ich uszu. Jeśli gracz złapie dobrą kartę przesuwa pionek o jedno pole do przodu, jeśli gracz cię pomylił cofa pionek o jedno pole. Liczy się przede wszystkim refleks. Dodatkowo gra zawiera dwie planszę, jedną prostszą bez pól specjalnych i drugą trudniejszą z polami specjalnymi. Tymi polami są wymiana opasek, po której gracze muszą łapać inne karty oraz pole na którym stojąc osoba musi złapać kartę, na której nie ma jego zwierzaka. Oczywiście wygrywa gracz, który dojdzie na ostatnie pole z Treflikiem.

Zig Zap – Warto zagrać?

Jak widać po prostych zasadach, ale i dodatkach do gry, takich jak uszy i specjalne łapki, planszówka jest dobrą opcją na prezent dla młodszej osoby, szczególnie tej lubiącej animację „Rodzina Treflików” będzie to super dodatek. Świetne rozwiązanie również na rodzinne wieczory z grami. Tutaj bardzo ważny jest refleks, więc nikt nie będzie się nudził. Uważam, że gra zasługuje na ocenę 7/10, tutaj jeśli nie ma się młodszego rodzeństwa, czy ma to być tylko dla starszych może się ta gra trochę nudzić.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]