timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Tęskni mi się za teleturniejami małżeńskimi pokroju “We dwoje”, gdzie małżeństwa wspaniale się bawiły wykonując konkurencje uczące współpracy, czy zaufania. Zawsze oglądając Piotra Szwedesa w We dwoje oczekiwałem tej rundy finałowej, w której prowadzący zadawał pytania, które wymagały zgodnej odpowiedzi. To była rozrywka w telewizji… wspomnienia. Dziś także pobawię się w Piotra Szwedesa i zagram, a raczej poprowadzę grę w “Znamy się” (Wesołe życie singla).

Znamy się

Skrót Zasad Znamy Się

Po rozłożeniu gry losujemy pierwszą parę, której kobieta losuje zadanie dla siebie i partnera, wyciąga kartę i czyta pytanie. Wszystko, co trzeba zrobić to udzielić zgodnych odpowiedzi. Udało się? Przesuwasz pionek bliżej mety, porażka natomiast powoduje oddanie kolejki kolejnemu z graczy. Która para jako pierwsza ukończy grę na polu Meta wygrywa.

Znamy się

Jest możliwość gry dla jednej pary, gdzie pola pokazują typ zadań, a walka toczy się o kupidyny. Odpowiadający wygrywa 2 żetony, a pytający 1, jeżeli zadanie zakończy się sukcesem. Zwycięża najbogatszy w punkty i z listy zachcianek może własną kryptowalutę zamienić na “Karę” dla przegranego.

Co na was czeka?

Znamy się — Pytania otwarte, które wymagają zgodnej odpowiedzi.

Co wybierasz? — Pytania zamknięte z wariantami odpowiedzi A, B, C.

Psychotest — kolejna seria pytań A, B,C, lecz o tematyce “Co by było, gdyby…”

Skojarzenia – Jeden obrazek, 6 słów do napisania i jeżeli co najmniej połowa będzie zgodna, wtedy zadanie jest zaliczone.

Znamy się

Ocena

Mdr po raz kolejny nie schodzi z tonu gier ozdabianych obrazkami A. Mleczki i elementami o bardzo dobrej jakości. Po raz kolejny mamy niewielkie pudełko z obfitą zawartością. Udane pionki, zabawna plansza, bogata baza kart powoduje to, że Znamy się jest grą dobrą wizualnie.

Wizualne rzeczy teraz zostawmy, poruszmy teraz temat zabawy. Z przyczyn osobistych moja recenzja będzie opartą o własne obserwacje i opinie innych. Tak! Tu trzeba par, które bardzo dobrze się znają, bo to jest tu sprawdzane w sposób zabawny i dokładny. Ja tam widząc jak ekipy sobie grały, widziałem sporo Funu i coś sądzę, że niektórzy powinni nad ślubami, zaręczynami i w ogóle chodzeniem ze sobą poważnie porozmawiać i zakończyć ten temat :D. To był oczywiście żart, ale z trudnością pytań to MDR czasami poszalało. Rozległość zadań mi się spodobała, bo my tu pytamy o wszystko: O to, co kto woli, czy też stawiamy kogoś pod daną sytuację i jak by zareagował. Jest tutaj wiele i wszystko jak na miłą i zabawową grę przystało. Wszystko, co gra obiecywała, dostałem, więc jakoś nie chcę mi się narzekać.

Znamy się

Na koniec

Jeżeli chcecie sprawdzić własnego partnera albo to jak dobrze zna was twój partner, to z moich znajomych aprobata polecam wam Zabawny i zaskakujący quiz “Znamy się”. Pamiętajcie, że w miłości ważna jest miłość. Mówię wam to, bo widziałem partyjki, które zakończyły się na polu START. (Albo ktoś tu miał szczęście do pytań, albo jeden z nich bardzo dużo zarabia). Leciutka gra na imprezy i być może na wesela.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Znamy się na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły