timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dziś nie mam dla Was recenzji zwykłej gry. Opowiem wam pewną historię.  Kiedy to coś zobaczyłem po raz pierwszy w zagranicznych internetach, to pierwsze co otworzyłem usta i wybąkałem Ja to chcę! Moja radość była ogromna, kiedy dowiedziałem się, że wydawnictwo G3 postanowiło ten magnetyczny stolik wydać pod swoim logotypem. Uznałem, że muszę tę grę mieć. Z pomocą przyszło mi AlePlanszowki.pl Zapraszam do recenzji!

Zasady gry w klask

Przygotowanie gry jest bardzo szybkie. Ustawiamy na równej powierzchni stolik, na tym stoliku umieszczamy naszego zbijaka, 3 przeszkadzacze i kulkę. Oczywiście  nasze zbijaki muszą być kontrolowane przez pewnego rodzaju kontroler, który umieszczamy pod stołem. Po ustawieniu gry rozpoczynamy ten dziwaczny mecz piłki nożnej z elementami golfu. Naszym zadaniem jest sterowanie swoim zbijakiem w taki sposób, by zdobyć 6 punktów i móc ogłosić się zwycięzcą.

Klask- GameBy.pl

Są 4 sytuacje nagradzane punktem.

 • uda ci się wrzucić kulkę do dołka przeciwnika
 •  przeciwnik wpadnie w dołek
 •  twój przeciwnik straci kontrolę nad swoim zbijakiem
 • do zbijaka przyczepią się 2 przeszkadzacze.

Ocena

Co do wyglądu tej gry to wypiszę wam kilka zalet, ponieważ zostałem pod względem estetycznym oczarowany. Bardzo dobre wykonanie materiałów, gra została bardzo dobrze wyważona i postawiona. Chodzi mi o ten pomysł na odnogi do gry, które nie przeszkadzają w rozgrywce.

Czas na ocenę pomysłu gry i swoich wrażeń z rozgrywki. Jeśli chodzi o pomysł, to jest to udana hybryda takich gier jak Air Hockey, golf, a mój kolega nie wiedząc czemu, znalazł tam piłkarzyki. To gra, która wymaga treningu i oswojenia się z nią. Klask wydaje się łatwą grą. Okazuje się, że łatwo w tej grze punkt stracić, aniżeli go zdobyć. Z gry na grę strzelanie przeciwnikowi gola wychodzi coraz lepiej. Ja na przykład z poziomu Arka Milika mogę ocenić swoje gole na takiego juniorowego Błaszczykowskiego.

Kwintesencją tej gry moim zdaniem są te drobne, białe przeszkadzajki. Gdyby ich w tej grze zabrakło, to gra nie byłaby tak dobra, jak jest teraz. Boimy się ich jak ognia (lub jak rządów PiS co po niektórzy 🙂 ), ale też zmierzamy to strącenia ich w stronę przeciwnika, by mu nieco zmniejszyć pole manewru. Te małe pierdółki za przeproszeniem, dodają możliwości taktycznych, jak i emocji. Jak to dobrze, że one są.

Na koniec

Niech uwielbione będzie G3, które tę grę wydało i AlePlanszówki.pl za to, że pomogły mi tę grę zdobyć. Klask jest grą, która powinna być wpisana w kanon dyscyplin olimpijskich. Skoro rzucanie metalową kulą na łańcuchu może być medalowane i innego rodzaju przytulaski zwane zapasami, to czemu by gry “Klask” nie dać do igrzysk (doping byłby niepotrzebny i takie tam). Ta gra jest po prostu wspaniała.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Tak na poważnie Klask jest grą zręcznościową, która jest rzekomo prostą, lecz trzeba ją otreningować u siebie, by oswoić się z tym nietypowym sposobem poruszania się po polu gry. Tak jak moim systemem recenzenckim jest ocena gry po 5 rozgrywkach, tak przy grze klask po 5 rozgrywkach… Zrobiliśmy sobie mini mistrzostwa rodzinne. Finał odbył się pomiędzy mną a doświadczona w planszówkach 10-letnią siostrą. Poczułem małe skompromitowanie się, ponieważ przegrałem z nią wynikiem 6-2. Na szczęście ta porażka nie zmieniła moich pozytywnych odczuć co do tej gry :).

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Klask na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły