timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dziś recenzja gry, która jest klasykiem i znakiem rozpoznawczym wydawnictwa Granna. Wiem o tym, że kilka tytułów tej firmy testowałem. „HEJ! To moja ryba”, „Pestka Drops Cukierek”, „Od helu do Wawelu”, ale pisząc o Granna nie recenzując, chociażby jednej gry z serii Super Farmer to jak dla mężczyzny polać, a nie wypić 🙂 Zapraszam do moich przemyśleń na temat tej gry z 1943 roku, Super Farmer!

2016-08-24 01.03.38

Początki gry Super Farmer

Skrót zasad

Każdy z uczestników dostaje po jednym króliczku i rozpoczynamy zabawę, w której rzucamy kostkami. Kto wyrzuci parę zwierzątek, dostaje dane zwierzątko do swojej kolekcji, jeśli gracz posiada „Parę” króliczków czy innych zwierzątek to wystarczy wyrzucenie zwierzaka na jednej kostce, by danego animalsa dostać. Posiadając wystarczającą ilość zwierzątek, możemy wymienić na inne.

Super Farmer - GameBy.pl

By nie było tak słodko i lukrowo na kostkach mamy czarne charaktery: lisa i wilka (no wiecie co granna?) Lis pożera króliki, a wilk pozostałe zwierzątka, zostawiając króliki. Od utraty zwierzątek możemy się uchronić, posiadając pieski jednorazowego użytku.

Gra kończy się uzyskaniem przez zwycięzcę całego kompletu zwierzątek (królika, owcy, świnki, krowy i konia).

Ocena

Symbolem gry Super Farmer są już kultowe kostki k12 z wyraźnie narysowanymi zwierzątkami. Są one bardzo czytelne i wygodnie się je trzyma, polubiłem te kostki. Wygląd zwierzątek znacznie się poprawił i zwierzątka już nie przypominają kalkowanych rysunków z elementarza. Są one o wiele sympatyczniejsze.

[xyz-ihs snippet=”yt”]

Co do zasad, to mam mieszane, ale bardziej pozytywne odczucia. Nie umiem krytykować gry, którą się zagrywałem za dzieciaka i uważałem ją za grę dobrą. Za grę dobrą uważam tę grę do dziś dnia. Super farmer jest nieco zbyt losową grą ekonomiczną. Modlenie się o szczęście do kostek, całe to szukanie najlepszych wymian i ten okrutny lis z wilkiem, który potrafi wrócić nasz stan gry ze stanu prawie wygranego, do początku naszej rozgrywki (kilka razy nam się to zdarzyło). Nie wiem, czy to sentyment do tej gry, ale ta gra bardzo mi się podoba. Fajnie było sobie przypomnieć ten znany przez dziesiątki lat tytuł.

Na koniec

Super Farmer jest grą z wieloletnią, ciekawą historią. Cieszy mnie jej polskie pochodzenie, emocjonujące zasady wymagające od uczestników szczęścia i ekonomicznego myślenia. Na chwilę obecną gra została odświeżona w wizualny sposób i zrobione to zostało w sposób poprawny. Chętnie przetestuje kolejne jej części. Ja jestem zadowolony i polecam. A pomyśleć, że ta gra powstała z zachowanego egzemplarza, którego żadna wojna nie zniszczyła.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Super Farmer na Ceneo.pl!

[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły