timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Już niedługo, 19 grudnia, w kinach pojawi się najnowszy film Star Wars. A wielu graczy z pewnością chętnie zanurzyłoby się z powrotem w uniwersum, czekając na ostatni element sagi. Aby lepiej wczuć się w ten świat, przed seansem powinni zagrać w choć jedną z 4 poniższych pozycji.

Star Wars: Empire at War

Star Wars: Empire at War

Star Wars Empire at War to gra strategiczna umieszczona w realiach pierwszej trylogii Lucasa. Możemy w niej rozbudowywać Imperium, zwiększać wpływ Rebelii, bądź też korumpować każy system przewodząc Konsorcjum z dodatku „The Forces of Corruption”. Dowodząc bitwami, w szczególności kosmicznymi, można poczuć się częścią tego głębokiego, pełnego ciekawych historii świata.

Dodatkowo gra ta posiada też bardzo aktywną społeczność moderów. W końcu stworzyli takie godne uwagi mody jak: „Thrawn’s Revenge”, „Republic at War”, czy też „Awakening of the Rebelion”.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Fallen Order to najnowsza gra na tej liście, gdyż wyszła zaledwie w Listopadzie 2019. Przejmujemy w niej kontrole nad młodym Jedi Padawanem Cal Kestis, kilka lat po czystce Jedi. Mimo tego, iż była wydana przez EA, firmy, która znana jest z okropnych mikrotransakcji, gra ta została ciepło odebrana przez graczy.

Połączenie pięknej grafiki, ciekawej fabuły, oraz rozgrywki, przypominającej wielbione przez graczy Dark Soulsy dało nam bardzo solidną pozycję, przypominającą o tym, co jest dobre w Star Wars.

Battlefront 2 (2005)

Battlefront 2 (2005)

Battlefront 2 jest dobrze znaną strzelanką, mającą już swoje lata. Jej akcja zaczyna się w czasach Wojen Klonów, a kończy w czasach Imperium podczas bitwy na Hoth. Możemy w tej grze doświadczyć ciekawej kampanii z perspektywy osobistej jednostki Vadera. Oraz walczyć w trybie Podboju Galaktyki jako Rebelia bądź Imperium.

Dodatkowo mimo wieku gry, nadal można uczestniczyć w starciach z innymi graczami! Tylko czy by uwolnić Galaktykę od imperialnego jarzma? Czy też, by zjednoczyć ją pod butem Imperatora?

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Knights of the Old Republic to absolutnie kochany przez fanów klasyk. Fabuła umieszczona jest 4000 lat przed akcją filmów, gdy Republika przechodzi przez jeden z najtrudniejszych okresów swego istnienia – powrót Sithów. Czy w obliczu powrotu mrocznej siły pozostaniesz przy drodze jasnej strony mocy? Czy też sięgniesz po siłę ciemnej strony? Wybór należy do Ciebie.

Mimo swych lat Knights of the Old Republic jest nadal uważany za jedną z najlepszych gier przez fanów uniwersum. Jest definitywnie warty wielu godzin wciągającej zabawy.

Czy to wszystko?

Naturalnie jest wiele gier, które również mogłyby nam przypomnieć stare dobre Star Warsowe czasy, jednakże każdy ma też swoje ulubione tytuły z tej odległej Galaktyki i opisać ich wszystkich się niestety nie da. Mimo to choć jeden z powyższych tytułów z pewnością Was z powrotem to kreacji George’a Lucasa wciągnie.

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły