timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

W związku z rozprzestrzeniającym się na całym świecie koronawirusem przemysł rozrywkowy został gwałtowanie zachamowany. Wszystkie duże wydarzenia zostają masowo odwoływane, wliczając w to festiwale, gale rozdania nagród, nagrywanie produkcji, czy nawet premiery filmów i seriali promowanych od wielu miesięcy.

Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która w niektórych krajach doprowadziła do zamknięcia kin, a w innych ludzie nie chcą do nich chodzić, by nie ulec zarażeniu. Przygotowaliśmy dla Was listę 5 potencjalnych hitów kinowych, których wypuszczenie na rynek opóźni epidemia koronawirusa.

#5 Poroże (Antlers)

Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka i jej brat, lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

5 premier kinowych przesuniętych z powodu koronawirusa - GameBy.pl

Horror Disneya, w której występują m.in. Kerri Russell i Jesse Plemons, wyprodukowana przez Guillermo del Toro, miała zostać wypuszczona na rynek w kwietniu, ale Disney, który jest głównym producentem postanowił przesunąć premierę na nieznaną jeszcze datę.

#4 Mulan

Jest to historia, którą wszyscy zapewne znacie. Mulan opowiada życiorys nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

5 premier kinowych przesuniętych z powodu koronawirusa - GameBy.pl

Potencjalny hit kinowy nie doczekał się swojej premiery, która miała nastąpić już 27 marca. Dodatkowo przesunięcie jej daty w tak późnym terminie poskutkowało tym, że wiele osób widziało już film na przedpremierowych seansach. Wszystkie zebrane opinie były pozytywne, więc teraz tylko wystarczy czekać na wypuszczenie filmu na rynek i przekonanie się o tym samemu.

#3 F9 (Szybcy i Wściekli)

Jeśli chodzi o fabułę, widownia nie dostała zbyt wiele szczegółów. Ze zwiastuna możemy dowiedzieć się, że Dominic Torretto (Vin Diesel) jest już tatusiem. Szybko okazuje się jednak, że nie może jeszcze zerwać z poprzednim życiem na krawędzi.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu na Tweeterze, podmioty odpowiedzialne za premierę i promocje dziewiątej części serii Szybcy i Wściekli podjęły decyzję o przesunięciu premiery na następny rok. Wstępnie film miał zadebiutować na wielkim ekranie 22 maja br., jednak ze względu na niebezpieczeństwo związanie z rozprzestrzeniającym się na całym świecie koronawirusem, na ten moment premiera została przesunięta na kwiecień 2021 roku.

#2 Ciche miejsce 2

Ciche miejsce 2 to sequel filmu z 2018 roku, który zachwycił krytyków i widzów na całym świecie. W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie.

Studio Paramount Pictures podjęło decyzję o przesunięciu premiery filmu Ciche miejsce 2 na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych z 18 marca na nieokreśloną jeszcze datę, prawdopodobnie w tym roku. Szczerze powiem, że pierwsza część filmu bardzo mi się podobała i ubolewam, że nie zobaczę drugiego epizodu w najbliższym czasie.

#1 No Time To Die (James Bond)

Nie czas umierać to produkcja kolejna z serii o słynnym agencie 007. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

5 premier kinowych przesuniętych z powodu koronawirusa - GameBy.pl

Film o nowych przygodach agenta 007 wejdzie do kin dopiero w listopadzie. Taką decyzję podjęły MGM, Universal oraz producenci filmu „Nie czas umierać”: Michaela G. Wilson i Barbara Broccoli. Jego premierę przesunięto z 3 kwietnia tego roku.

Początkowo nie ujawniono przyczyn przesunięcia premiery filmu „Nie czas umierać”, zasłaniając się „rozważnym myśleniem” i „analizą globalnego przemysłu i rynku filmowego”. Jednak potem się dowiedzieliśmy, że wypuszczenie produkcji anulowali dzień po tym, jak do MGM, Universal wysłały petycje strony fanowskie. Opisali oni w nich, jak bardzo niebezpieczna może okazać się premiera ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Odwołane premiery kinowe przez koronawirusa

Niektórzy analitycy przemysłu filmowego szacują, że  epidemia koronawirusa może zmniejszyć dochody branży nawet o 5 miliardów dolarów, gdyż w krajach najmocniej dotkniętych chorobą – w Chinach, Korei Południowej, Włoszech i innych państwach Europy – wiele kin zostało zamkniętych. My natomiast miejmy nadzieję, że wymienione wyżej filmy, jeśli koronawirus zagości na świecie dłużej niż się wszyscy spodziewają, będą dla nas dostępne do obejrzenia chociażby w domu na telewizorze.
O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły