timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Acer to dobrze znana w środowisku gamingowym firma. Zajmuje się ona przede wszystkim produkcją komputerów, laptopów oraz peryferii dla graczy. To właśnie laptopy gamingowe stały się jedną z największych wizytówek firmy. Postanowiła ona jednak nieco rozszerzyć swoją działalność. Z przeróżnych materiałów dostępnych w sieci możemy dowiedzieć się, że Acer zamierza wejść z impetem na rynek kart graficznych. Czy mu się to uda?

Acer – Najnowsze modele kart graficznych

Filmy, które niedawno pojawiły się w internecie przedstawiają testerów, zachwyconych nowymi produktami Acera. Chodzi konkretnie o karty graficzne. Firma współpracowała dotychczas z Intelem przy produkcji grafiki, nikt nie spodziewał się jednak co wydarzy się później. Na nagraniach widzimy karty obrandowane logiem Predator, a konkretnie modele z serii GeForce RTX 4000 oraz Radeon RX 7000. Wychodzi więc na to, że firma postanowiła uderzyć w solidne, potężne a zarazem bardzo drogie karty. Acer - Gameby.pl

Już na pierwszy rzut oka karty wyróżniają się na tle tych dostępnych na rynku. Przykładowo, w modelu RTX 4090 dostrzeżono zamontowane chłodzenie cieczą, zamiast klasycznego układu. Takie zmiany mogą wpłynąć na rynek. Jeżeli Acer zdecyduje się wypuścić swoje karty, mogą one stanowić sporą konkurencję dla obecnie wiodących graczy. Branża jest obecnie zdominowana przez Nvidię, AMD, GIGABYTE oraz parę innych firm. Nie oznacza to jednak, że dobry produkt się tam nie odnajdzie.

Acer – Kiedy karty trafią do sklepów?

Niestety, nie liczyłbym na szybkie pojawienie się nowych kart w masowej sprzedaży. Musimy pamiętać, że to co jest na razie dostępne w internecie, to nie oficjalne zapowiedzi. Nie przeprowadzono jeszcze testów kart, nie wiadomo zatem jak tak naprawdę się spisują. Acer nie wypowiedział się dotychczas na ten temat. Niczego więc nie możemy być pewni. Acer - Gameby.pl

Co prawda, oddanie kart w ręce testerów może znaczyć, że premiera nastąpi już niedługo. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że w tej branży z nowymi produktami nie należy zwlekać. Nowe generacje sprzętu pojawiają się nagle, szybko i niespodziewanie. Miejmy więc nadzieję, że Acer już niedługo udostępni graczom swój najnowszy produkt.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły