timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Alexa ma już swoje najlepsze lata za sobą. W czasach swojej świetności, z pewnością pomogła niejednej osobie w codziennych czynnościach, pełniąc po prostu rolę głosowego asystenta. Jeszcze parę lat temu, wszyscy zachwycali się jej innowacyjnością, traktując ten wynalazek, jako coś znaczącego, w świecie technologii. Wszystko poszło jednak do przodu, a o Alexie zapomniano. Może, w świetle ostatnich doniesień, nie warto jednak całkowicie wymazywać jej z pamięci. Amazon ma co do asystentki ciekawe plany.

Alexa – Tu również zawita sztuczna inteligencja

Co by nie mówić, asystentka od Amazona w obecnym stanie nie może równać się z technologiami od konkurencji. Inni asystenci są bardziej wszechstronni, dokładni, a przede wszystkim, cały czas aktywnie wspierani. Choć w różnych firmach, poziom wsparcia może być różny, to jednak co jakiś czas pojawiają się aktualizacje, przynoszące nowe funkcje. Najbardziej liczą się te, które wynoszą asystentów na nowy poziom, a mianowicie zapewniają im wsparcie sztucznej inteligencji. Możliwe, że Alexę również to czeka.Alexa - Gameby.pl

Informacje, o planowanym wprowadzeniu AI do Alexy pochodzą od CNBC. Sieć kanałów podaje, że asystentka ma otrzymać wsparcie sztucznej inteligencji jeszcze w tym roku. Amazon ma również ograniczyć do niej dostęp, za pomocą specjalnej subskrypcji. Zwykły Amazon Prime już nie wystarczy, a użytkownicy, którzy będą chcieli skorzystać z nowych funkcji Alexy, będą zmuszeni zapłacić. O cenach subskrypcji, póki co, jeszcze nic nie wiadomo.

Alexa – Czy AI przywróci ją do łask?

Dodatkowo, podstawowa wersja asystentki ma pozostać niezmiennie bezpłatna. Nie wiadomo niestety nic o zmianach, które mogłyby ją czekać. Jeżeli Amazon zdecyduje się ulepszać jedynie płatną wersję Alexy, może okazać się to niebezpiecznym zagraniem, działającym na emocje konsumentów. Ciężko jednak inwestować pieniądze w asystenta, który został już zapomniany, a szans na jego odrodzenie za bardzo nie widać.Alexa - Gameby.pl

Po prawdzie, nie wiadomo, czy ta płatna, lepsza wersja Alexy, wzbudzi pożądane przez firmę zainteresowanie. Wielu producentów, stawia teraz na głosowych asystentów AI. Jeżeli Amazon nie znajdzie sposobu, by skutecznie wyróżnić się, na tle konkurencji, całe starania mogą przynieść, niezadowalający efekt.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły