timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeśli chodzi o konsole przenośne, otrzymaliśmy w przeciągu ostatnich kilku, czy też kilkunastu miesięcy, parę naprawdę sporych premier. Popularność handheldów z pewnością poszła w górę przez rosnące zainteresowanie graniem w chmurze. Konsole nie muszą już same generować obrazu gry, ale są w stanie być jedynie narzędziem, do zdalnego grania. Do tego dochodzi również zmiana podejścia graczy, którzy coraz bardziej cenią sobie wygodę i dodatkowe korzyści, płynące z posiadania małego, przenośnego sprzętu. OneXPlayer X1 Mini jest nową konsolą, czekającą na datę premiery. Czy może konkurować z urządzeniami, obecnie dominującymi rynek?

OneXPlayer X1 Mini – Konsola zapowiada się ciekawie…

Urządzenie, ma być według producenta, kolejnym modelem z serii, tym razem prezentującym jednak mniejsze gabaryty. Poza tym, w porównaniu do poprzednika, zmieniło się parę komponentów oraz funkcji, oferowanych przez sprzęt. Czym będzie mógł się poszczycić.

Ekran, w jaki wyposażono konsolę, ma przekątną 8,8 cala oraz obsługuje odświeżanie na poziomie 144 Hz. Chociaż druga z tych wartości może robić wrażenie, to niektórych może zdziwić niemal 9-calowy ekran, w urządzeniu z ,,Mini” w nazwie. Chodzi jednak o porównanie do poprzedniego modelu, który gabarytowo był jeszcze większy. W tej kwestii wiele zależy od preferencji graczy. Części wyświetlacz nie przypasuje, a część doceni, że jest on większy niż ten z Nintendo Switcha czy Steam Decka.OneXPlayer - Gameby.pl

Jeśli chodzi o wnętrze, znajdziemy tam procesor AMD 8840 U. Producent niestety nie wspomina jeszcze o wariantach pamięci RAM. Wiadomo natomiast, że konsola będzie obsługiwać złącze Oculink. Ta technologia, pozwala podpiąć do urządzenia zewnętrzną kartę graficzną i tym samym, zagwarantować sobie wyższą jakość rozgrywki.

Poza tym, wygląda na to, że producent nie żałował, dodając do X1 Mini kolejne, dodatkowe funkcje. Fani Switcha z pewnością będą kojarzyć odczepiane kontrolery. Z tyłu konsoli pojawi się także nóżka oraz miejsce na SSD. W zestawie ma znaleźć się doczepiana klawiatura, a dostęp do konsoli zastrzeżony zostanie odciskiem palca, skanowanym przez umieszczony na przycisku włączania przycisk.

OneXPlayer X1 Mini – Szanse na produkt, robiący furorę

Producent zwraca również uwagę na baterię. Ta, ma mieć robiącą wrażenie pojemność, mowa bowiem o aż 65 Wh. Wydaje się zatem, że wszystko jest na swoim miejscu. Chociaż w grę nie wchodzą najpotężniejsze podzespoły, jakie można wsadzić do handhelda, to ich połączenie, wraz z pożytecznymi funkcjami, daje rezultat, który będzie mógł zadowolić wielu graczy.

Konsoli, póki co, nie można jeszcze dorwać w żadnym sklepie. OneXPlayer ma w planach uruchomienie w czerwcu akcji crowdfundingowej, która pomoże zebrać fundusze, potrzebne, do zrealizowania projektu. Jeśli będzie on cieszył się odpowiednio dużym zainteresowaniem, to finalnie trafi na rynek.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły