timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Amazon może mieć w zanadrzu projekt, który, o ile zostanie zrealizowany, wprowadzi spore zamieszanie. W ostatnim czasie cały internet obiegły pogłoski o nowym przedsięwzięciu firmy. Chodzi o stworzenie własnej przeglądarki internetowej. Patrząc na to, ile przeglądarek jest obecnie dostępnych na rynku, wydaje się to być dosyć dziwny i ryzykowny pomysł. Nie ma jednak co uprzedzać faktów. Warto zastanowić się, co ciekawego przyszykuje dla nas Amazon?

Amazon – Własna przeglądarka internetowa

Rynek przeglądarek internetowych przeżywał różne etapy. Do jakiegoś czasu panowała tam stagnacja. Większość użytkowników korzystała ze swoich faworytów oraz skarżyła się na wady w funkcjonowaniu konkurencji. Wszystkich denerwowało namolne zachęcanie producentów do korzystania ze swoich przeglądarek. Czasy nieco się jednak zmieniły. Na początku powiew świeżości wprowadziła Opera GX. Przyciągnęła ona wielu fanów, którzy pokochali ją za niezwykłą funkcjonalność. Amazon - Gameby.pl

Teraz firmy technologiczne skupiły się na wykorzystaniu AI. Prekursorem jest Microsoft Edge, gdzie do wyszukiwarki Bing został zaimplementowany inteligentny chatbot. Można przypuszczać, że większa liczba producentów zdecyduje się na to, by wprowadzić podobne rozwiązania.

Skąd jednak domysły, dotyczące Amazonu? Wszystko za sprawą samej firmy. Rozesłała ona ankiety, skierowane do użytkowników. Pytania w ankiecie dotyczyły takich kwestii jak VPN, blokowanie reklam, ochrona danych czy zarządzanie hasłami. Już te pytania mogły jednoznacznie nakierować nas na zamiary firmy. Wisienką na torcie okazało się jednak pytanie zaczynające się od: ,,Wyobraź sobie, że dostępna jest nowa przeglądarka…”. Widać zatem wyraźnie, że Amazon zamierza rozpocząć lub już jest w trakcie prac nad swoim nowym produktem.

Amazon – Czy przekona do korzystania z przeglądarki?

Kluczowym pytaniem jest to, jak firma zamierza przekonać użytkowników do zainstalowania oraz aktywnego korzystania z nowej przeglądarki? Na rynku jest bowiem spora konkurencja. Na dodatek, nie tak łatwo jest zmienić konsumenckie gusta. Ludzie przyzwyczają się do swoich ulubionych przeglądarek przez lata. Trudno zatem sprawić, że od tak przestaną to robić. Amazon - Gameby.pl

Amazon z pewnością wpadnie na jakiś pomysł, który mógłby zwrócić szerszą uwagę na nowy projekt. Pytanie jednak, czy będzie wtedy w stanie zatrzymać użytkowników ze sobą?

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły