timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Apple Arcade swój peak zainteresowania ma już dawno za sobą. Swego czasu usługa rzeczywiście robiła furorę, prezentując ogrom ciekawych, różnorodnych gier. Okazuje się jednak, że tworzenie takiego projektu nie obywa się bez różnych przeszkód. Internet od jakiegoś czasu obiegają informacje o problemach Apple, związanych właśnie z usługą Arcade. O co właściwie chodzi i jaka będzie przyszłość usługi?

Dla niewtajemniczonych – Jak działa Apple Arcade?

Apple Arcade można porównać do innych usług oferujących gry w ramach abonamentu, takich jak na przykład Xbox Game Pass. Arcade jest jednak wyjątkowe, pod tym względem, że oferuje produkcje autorskie, tworzone specjalnie na potrzeby platformy. Można uznać to za zaletę. W końcu, nie dostaniemy danego tytułu nigdzie indziej, niż tam. Trzeba jednak sprecyzować. Chodzi głównie o gry typowo mobilne. Znajdzie się tam trochę gier fabularnych, zręcznościówek, gier platformowych, wyścigowych. Wiadomo, coś dla każdego. Cena subskrypcji to koszt 35 złotych miesięcznie. Apple Arcade - Gameby.pl

Co mogło pójść nie tak? Otóż o problemach Arcade wiemy z informacji, pochodzących od twórców gier, które to później były udostępniane na platformę. Słowem – nie jest już tak kolorowo jak kiedyś. Usługa ma czasy świetności ewidentnie za sobą.

Deweloperzy skarżą się przede wszystkim na trudności w dogadywaniu się z firmą. Ciężko jest tworzyć gry, kiedy okazuje się, że efekt pracy przez kilka miesięcy jest wyrzucany do kosza. Podobno takie sytuacje miały miejsce. Dodatkowo, Apple postanowiło postawić głównie na kontynuacje już istniejących produkcji albo wzmacnianie już popularnych serii. Zamyka to więc furtki w kreatywnym, oryginalnym tworzeniu.

Apple Arcade – Jaka będzie przyszłość?

Okazuje się również, że przychody z faktu tworzenia gier dla firmy maleją z roku na rok. Co za tym idzie, deweloperzy mają mniejszą motywację do tego, by brać się z entuzjazmem za kolejne tytuły. Nie do końca wiadomo co jest przyczyną malejących zysków. Możliwe, że jest to związane z malejącą popularnością usługi. Apple Arcade - Gameby.pl

Pamiętajmy, konkurencja nie śpi! Inne usługi udostępniające gry w abonamencie, przeżywają teraz złoty okres. Apple będzie musiało opracować nową strategię, aby nie pokłócić się zbytnio z deweloperami, a jednocześnie zadowalać graczy.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły