timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do tego, że coraz częściej spotykamy się z nowoczesnym wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Technologiczny wyścig, prowadzony przez rynkowych gigantów, wydaje się być coraz bardziej dynamiczny. Za jego sprawą możemy od niedawna korzystać z nowej aplikacji, która nieco różni się od konkurencji. Mowa o Artifact – apce, dzięki której w jednym miejscu znajdziecie artykuły, o najbardziej interesujących was rzeczach.

Artifact – Odskocznia od normy

Trzeba przyznać, że najpopularniejsze aktualnie aplikacje stawiają na jak najdłuższe utrzymanie uwagi użytkownika. To właśnie przez to, coraz więcej firm chce upodabniać swoje produkty do TikToka. Social Media zostały zawładnięte przez ogromne ilości bardzo krótkich, a zarazem bardzo wciągających treści. Twórcy nowej aplikacji postanowili jednak nieco odejść od tego, co aktualnie znajduje się na topie. Artifact - Gameby.pl

Artifact to aplikacja założona przez współtwórców Instagrama. Nie mówimy zatem o projekcie, tworzonym przez byle kogo. Twórcy postawili sobie jasny cel – stworzenie miejsca, w którym zebrane zostaną artykuły najbardziej interesujące danego użytkownika. Całe działanie apki napędza sztuczna inteligencja. To właśnie ona zajmie się doborem odpowiednich treści i postara się wpasować się w gusta osób korzystających z aplikacji.

Działanie Artifact jest bardzo proste. AI potrzebuje trochę czasu, aby lepiej poznać nasze upodobania. Do tego czasu możemy wybrać tematy, o których chcielibyśmy czytać. Twórcy zapewniają, że po paru tygodniach obycia z aplikacją wszystko powinno dostosować się do gustu użytkownika.

Artifact – Aplikacja warta pobrania?

Artifact może kojarzyć się z wieloma organizerami informacji. Podobne rozwiązania wprowadzone zostały chociażby w wielu smartfonach, gdzie wyświetlanie newsów pozwalało być na bieżąco z wieloma sprawami. Aplikację z pewnością wyróżnia użycie do tego celu sztucznej inteligencji. To jednak nie wszystko, co ma ona do zaoferowania. Artifact - Gameby.pl

Ciekawa wydaje się być możliwość dodawania znajomych w aplikacji. Możemy czytać artykuły, które udostępniają oraz sami wysyłać do nich ciekawe treści. Chociaż aplikacja nie wpisuje się w aktualne trendy, to jednak zapełnia odpowiednią dla siebie niszę. Dla wielu osób możliwość podzielenia się wartościowymi treściami ze znajomymi jest bardzo zachęcająca.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły