timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Razer znany jest oczywiście z produkowania świetnej jakości sprzętu, ma jednak również swoją drugą stronę. Znajdzie się z pewnością wielu, którzy niektóre z produktów firmy nazwą przekombinowanymi, drogimi, bezsensownymi bajerami. Takim właśnie akcesorium może być najnowsza podkładka – Razer Atlas. Chociaż może oferować ona spore usprawnienie, jeżeli chodzi o komfort rozgrywki, to niektórych cena produktu zwali z nóg.

Razer Atlas – Podkładka z hartowanego szkła

Najnowsza podkładka wykonana jest w całości ze szkła hartowanego. Wobec tego różni się ona znacząco od klasycznych podkładek, które znamy. Większość z nich była zwykle gumowa lub materiałowa. Takie rozwiązanie oferowało przede wszystkim wygodę. Nie dość, że podkładka była miła w dotyku, to dało się ją z łatwością umiejscowić na gamingowym stanowisku. Razer Atlas - Gameby.pl

Okazuje się jednak, że podkładki produkowanie podkładek przy wykorzystaniu gumy czy innych tego typu materiałów, wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Użycie do produkcji szkła hartowanego pozwala je wyeliminować. Chodzi przede wszystkim o opory podczas ruchu. Razer Atlas jest nazywany podkładką bezoporową. Dzięki temu możemy liczyć na ogromną precyzję poruszaniu myszką. Razer Atlas - Gameby.pl

Jeśli chodzi o dogłębną specyfikację, nie ma niestety zbyt wiele do powiedzenia. Sprzęt ma wymiary 450 x 400 milimetrów. Niestety nie oferuje podświetlenia RGB, które tak dobrze znamy z innych produktów firmy. Szkoda, bo zintegrowanie go z pozostałymi urządzeniami mogłoby zaowocować ciekawym efektem. Poza tym na spodzie podkładki umieszczono podkładki antypoślizgowe. Sprzęt ma być również odporny na wszelkie zarysowania oraz kurz. Utrzymanie czystości nie będzie w tym przypadku problemem.

Razer Atlas – Czy znajdą się chętni?

Podkładką można się zachwycać, do momentu kiedy spojrzy się na jej cenę. Wynosi ona 120 euro, co daje w przeliczeniu około 550 złotych. Nie mówimy zatem o tanim sprzęcie. Okazuje się jednak, że znalazło się całkiem sporo entuzjastów, którzy zdecydowali się zakupić podkładkę w przedsprzedaży. Jest to jednak produkt, który spokojnie można wykluczyć z grona najbardziej potrzebnych akcesoriów dla gracza. Przeciętny fan gier wideo z powinien zadowolić się klasyczną podkładką.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły