timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Bańka przenosi nas do czasów pandemii, w których wszyscy ograniczaliśmy kontakt z drugim człowiekiem do minimum tylko po to, aby chronić nasze zdrowie. Producenci postanowili nie dać się pandemii i stworzyć tzw. „bańkę”. Bańka polegała na zebraniu grupy aktorów, a także osób z produkcji filmowej, którzy mieli założenia spędzić trzy miesiące na nagrywaniu filmu, jednak bieg wydarzeń sprawia, że nagrywanie filmu przeciąga się wydawać by się mogło w nieskończoność.

Pandemiczne życie w  „Bańce”

Zanim jednak doszło do nagrywania filmu aktorzy, musieli odbyć 2 tygodniową kwarantannę zamknięci w hotelowym pokoju, pokazano, w jaki sposób ten czas spędzili niektórzy z nich. Film przedstawia zachowania ludzi odciętych od świata, podczas dwutygodniowej kwarantanny, a także podczas nagrywania filmu, który w odczuciu niektórych aktorów jest beznadziejny. W komiczny sposób przedstawiono, jakie potrzeby aktorów, nie mogły być zaspokojone, a także „ciśnienie” producentów czy reżysera wynikające z przymusu nagrania kolejnej części filmu dla którego została stworzona bańka.

Zaskakujący jest fakt, że aktorzy po dłuższym czasie przebywania w bańce doznają ogromnej chęci rezygnacji z filmu, ale nie mogą tego zrobić. Mimo wielu dziwnych sytuacji, które ich tam spotykają, a także tego, że czują się źle traktowani nie mają miejsca na najmniejsze negocjacje, czy szanse opuszczenia hotelu mimo wielu argumentów jak np. śmierci babci, jednej z głównych aktorek. Wszystko podyktowane jest ogromną chęcią a wręcz przymusem nagrania tego filmu, bez dostarczania jakichkolwiek możliwości zakażenia się COVID-em.

Pojedyncze osoby postanawiają uciec z bańki, jednak kończy się to źle i staję się to nauczką dla pozostałych osób. W pewnym momencie grupa aktorów odgrywająca role w filmie nagrywanym w Bańce, mimo wcześniejszych problemów z integracją postanawiają zacząć współpracować, aby wyrwać się z „uwięzi”, bo każde z nich zaczyna mieć dość życia w zamknięciu i w ten sposób uciekają z miejsca, w którym się znajdują.

Bańka – Zaskakujące zakończenie

Zakończenie filmu może być zaskakujące, bo przez cały film oglądamy perypetie ludzi, którzy w zamknięciu nieudolnie nagrywają film w czasach zarazy, z dala od normalności z naciskiem na to, że film musi być powodzeniem dla producentów jak i dla aktorów. Jednak filmem nie okazuje się to co nagrywali aktorzy, a cała sytuacja nagrywania filmu w Bańce i wszystko co przy okazji nagrywania ich spotkało. Film ten przynosi albo sukces, albo klęskę, ale to musicie sprawdzić sami
[wp-review]