timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niedawno na platformie streamingowej Netflix zadebiutował nowy film opowiadający o płomiennej miłości i trudnościach, które spotykają na swojej drodze główni bohaterzy melodramatu zatytułowanego “Bezdech”. Całość zachwyca nie tylko niezwykle romantyczną fabułą, ale również jest prawdziwą perełką dla koneserów nadmorskich widoków wzburzonych fal i letniego słońca.

O czym opowiada fabuła?

To oryginalna, francuska produkcja Netflixa, która ma celu ukazać dwa odmienne oblicza miłości, warto też dodać, że film jest oparty na prawdziwych zdarzeniach. Główna bohaterka Roxana spotyka na swojej drodze Pascala, utalentowanego mistrza pływania i nurkowania swobodnego, przez wspólne spędzanie czasu zostaje ona wprowadzona w świat tego niebezpiecznego sportu wodnego. W końcu wspólnie zaczynają brać udział w kolejnych zawodach, ich relacja stopniowo przesiąka głęboką namiętnością, którą jeszcze bardziej podsyca wspólna miłość do nurkowania. Jak na francuską produkcję przystało, w filmie nie zabrakło również rozpalających krew w żyłach scen erotycznych. Jednak tak jak zazwyczaj bywa, w pewnym momencie okazuje się, że zarówno wybranek serca Roxany jak i uprawiany przez nią nowy sport mogą okazać się dla niej równie niebezpieczne.

“Bezdech” – obsada filmu

W filmie przeważa obsada pochodzenia francuskiego, główne role zakochanych w sobie kochanków zagrała francusko-amerykańska aktorka Camille Rowe, znana również jako Camille Chrystal Pourcheresse oraz francuski raper algierskiego pochodzenia – Sofiane Zermani. Poza tą dwójką na ekranie pojawili się również Zacharie Chasseriaud, Alexandre Poole, César Domboy, Hassam Ghancy, Laurent Fernandez, Laurence Porteil, Grégory Gaule, Antonin Schopfer, Mélanie Laurent, Sally Margueron, Johakim Mejri, Gaëtan Fritsch oraz Stéphane Mifsud. Reżyserem i scenarzystą odpowiedzialnym za film został amerykański reżyser David M. Rosenthal.

Gdzie i kiedy można obejrzeć “Bezdech”?

Film zadebiutował na platformie streamingowej Netflix już 9 września 2022 roku, jest to data jego światowej premiery. Od tego momentu francuski melodramat podbił już listy najchętniej oglądanych pozycji w 15 krajach i zdecydowanie nie zapowiada się, aby szybko je opuścił. Film najbardziej przypadł do gustu osobom lubiącym oglądać trudności relacji romantycznych, cały “Bezdech” trwa dokładnie 100 minut i wciąga od samego początku więc jest idealną pozycją na wieczór filmowy.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły