timerPrzewidywany czas czytania to 5 minut.

Billie Eilish ostatnimi czasy pobija rekordy na wszystkich serwisach streamingowych. Jedna z jej najbardziej znanych piosenek “Bad Guy” na początku listopada przekroczyła miliard wyświetleń. Jak świętowała Billie? Zawierając współpracę z YouTubem, jej team stworzył stronę internetową – Billie Eilish Infinite, na której możesz znaleźć niekończący się teledysk do wspomnianego utworu.

Billie Eilish Infinite - GameBy.pl

Czym właściwie jest Billie Eilish Infinite?

Billie Eilish Infinite to projekt utworzenia niekończącego się teledysku do piosenki “Bad Guy”. Wykonanie polegało na stworzeniu strony internetowej, na której sztuczna inteligencja w losowej kolejności puszcza wszystkie covery utworu znajdujące się na platformie YouTube.

Billie Eilish Infinite - GameBy.pl

Projekt można obejrzeć wchodząc na stronę (TUTAJ) stworzoną specjalnie do tej okazji. Na przywitanie, widzom ukazuje się oryginalny teledysk, wszystkie następne odtwarzają się w przypadkowej kolejności. Po prawej i lewej stronie widzimy umieszczone na platformie covery. Można także wybrać preferowany styl utworu, co ułatwiają nam kategorie takie jak pianino, taniec brzucha czy rock. Widz może swobodnie przełączać filmiki bez obawy, że piosenka zacznie się od nowa. Została bowiem zamontowana sztuczna inteligencja, która zapamiętuje moment, zatrzymania utworu i zaczyna właśnie od niego przy kolejnym coverze. Zmiana jest naprawdę płynna zakładając, że użytkownik korzysta ze stabilnego połączenia internetowego.

Billie Eilish Infinite - GameBy.pl

Po co bawić się w takie projekty?

Główną ideą projektu były z pewnością cele rozrywkowe oraz podziękowania dla fanów od teamu Billie Eilish. Jednak twórcy YouTube’a i Google CreativeLab wykorzystali Billie Eilish Infinite do eksperymentu, a dokładniej testowania nowej technologii. Jak prawdopodobnie większość z nas się domyśla, synchronizacja wszystkich coverów jednej piosenki robiona ręcznie byłaby wręcz niemożliwa do wykonania. Różniące się wersje instrumentalne, melodyczne, zmieniające się tempo śpiewu zostały zgrane ze sobą przez sztuczną inteligencję.

Czy teledysk aby napewno jest nieskończony?

YouTube w oświadczeniu stwierdził, że posiada 10,5 miliona sekund treści i tym samym 1,46 x 10 ^ 100 lat kombinacji wideo. Niemożliwe jest więc dwukrotne obejrzenie tej samej sekwencji coverów, gdyż czas ten znacznie wybiega poza szacowaną żywotność świata. Stąd cząstka “infinite” w nazwie – składanka nigdy nie zostanie obejrzana do końca.

Billie Eilish Infinite - GameBy.pl

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły