timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Chwilę zbierałem się do napisania tej recenzji. Sporą chwilę, biorąc pod uwagę to, że finał Bojack Horseman obejrzałem bardzo krótką chwilę po premierze. Mógłbym teraz napisać o wydarzeniach z 6 sezonu, opisać jak wpłynęły na relacje między bohaterami itd. Spokojnie, taki fragment też się pojawi, jednak w tym artykule, chciałbym skupić się na ogólnej recenzji serialu. Znając jego początek, główne wydarzenia i koniec. Patrząc z perspektywy wszystkich sezonów, zastanowimy się, dlaczego Bojack był taki wyjątkowy?

Bojack Horseman – To już jest koniec…

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. To samo tyczy się ukochanego przeze mnie serialu. Można by powiedzieć, że w sumie 6 sezonów to całkiem sporo i seria powinna już chylić się ku końcowi. Ja jednak uważam inaczej. Bojack Horseman miał to do siebie, że cały czas rozwijał się w przeróżnych kierunkach. Czasem zmieniał się humor, czasem linia fabularna stawała się kompletnie inna i zaskakująca. Właśnie to sprawia, że fani nie pogardziliby jeszcze kilkoma odcinkami.

O serialu pisałem na Gameby już parę razy i w każdej z recenzji możecie odczuć inne emocje, połączone z danym sezonem. Jednak przez większość z nich przemawia głównie zachwyt i przejęcie. Każda seria była na swój sposób wciągająca, odmienna i niesamowita. Do tego, w prawie każdej recenzji pojawia się temat oryginalności i wyjątkowości. Udowodnijmy raz na zawsze, dlaczego Bojack Horseman jest wyjątkowy.

Bojack Horseman - Gameby.pl

Zacznijmy od niestandardowego podejścia do problemów bohaterów. Ich wszystkie złe, głupie i pochopne decyzje, niosą ze sobą ogromne konsekwencje. Współczujemy im z całego serca, a inne postaci nie przychodzą do nich z łatwym rozwiązaniem problemu. Dodaje to Bojackowi realizmu i powagi. Kontrastują z tym świetnie wplecione elementy humoru i niecodziennego podejścia do scenariusza.

Bojack Horseman – Co działo się w 6 sezonie?

Mogę śmiało stwierdzić, że 6 sezon serialu najbardziej różnił się od wszystkich pozostałych. Trudno opisać te różnice bez spojlerowania odcinków, ale następuje w nich gruntowna zmiana wizerunku niektórych postaci, zwroty akcji, których nawet nie chcielibyśmy się spodziewać oraz niesamowite miejsca akcji i wydarzenia.

W ostatnim sezonie twórcy pokazali, na co naprawdę ich stać. W serialu wciąż zaskakuje mnie, jego niesamowita spójność. Postacie z pierwszych odcinków potrafią przeplatać się z tymi z najnowszych epizodów i wszystko wciąż jest na swoim miejscu. Akcja staje się przez to bardziej różnorodna, a widz – jest zachwycony.Bojack Horseman - Gameby.pl

Nie może się jednak skończyć na samych pochwałach. Mimo, iż sezon 6 bardzo mi się podobał, to wciąż żałuję, że był on tym ostatnim. Poprzednie sezony potrafiły zakończyć się tak, że nawet dłuższy czas po obejrzeniu, zostawiały u widza wiele refleksji i przemyśleń. W finałowym sezonie kompletnie mi tego zabrakło.

Bojack Horseman – Nowy klasyk

Będąc szczerym, wydaje mi się, że Bojack Horseman może zostać nowym klasykiem, o którym za parę lat, będzie się z nostalgią wspominać. Wytyczył on nowe szlaki dla animacji. Miejmy nadzieję, że tak dobrych kreskówek powstanie jak najwięcej.

Bojack Horseman - Gameby.pl

BoJack Horseman

Chociaż serial wcale nie był niesamowicie kultowy, to jednak miał spory wpływ na widzów. Mimo, że był kroplą w morzu animacji Netflixa, to i tak pokazał swoją niezwykłość i oryginalność. Jedyne co nam teraz zostało to pogodzenie się z końcem serialu i oczekiwanie. Może twórcy serialu znowu nas czymś zaskoczą…

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły